banner203

Cikcilli - Oba yolu açıldı

Projesi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Alanya Çevre Yolu’nun Ticaret Lisesi Kavşağı ile Aşağı Oba Mezarlığı arasındaki 3,5 km’lik bölümü araç trafiğine açıldı.

Cikcilli - Oba yolu açıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kara Yolları işbirliği ile yapımına başlanan Alanya Çevre Yolu’nun bir kısmı ve Ticaret Lisesi Katlı kavşağı araç trafiğine açıldı. İki etap olarak planlanan Alanya Çevre Yolu’nun Alanya-Kargıcak arasındaki 16 km’lik ilk etabının Alanya Aşağı Oba Mezarlığı arasındaki 3,5 km’lik bölümünde aralıksız çalışmalar yapıldı. Bağlantı yolları, trafik ışık ve levhaları, aydınlatma ve kavşakları tamamlanan yol hizmete girdi. Başta Kamyon ve otobüsler olmak üzere araç trafiğinin şehir merkezinden kaldırılmasıyla Alanya eski çevre yolunda da trafiğin rahatlaması öngörülüyor. Diğer yandan Devlet Hastanesi’nin de yeni binasına taşınmasıyla Hastane Kavşağı’nda yaşanan trafik yoğunluğunda da azalma olması bekleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in girişimleri, Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun gayretleri ve hükümetimizin desteğiyle Alanya trafiğini daha da rahatlatacak Alanya Çevre Yolu’nun 3,5 km’lik bölümü ve Ticaret Lisesi Katlı kavşağı trafiğe açıldı. Bundan sonra Alanya şehir içi trafiği daha rahat olacak. Yolun kalan kısmında da çalışmalar devam ediyor. 12,5 km’lik kalan bölümünde 2018 yılı sonunda hizmete açılması planlanıyor.“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 14:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83