DEMOKRASİ NÖBETİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

Alanya ve Antalya'da demokrasi nöbeti kaldığı yerden devam ediyor.

DEMOKRASİ NÖBETİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

 Alanya ve Antalya'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesinden itibaren meydanları boş bırakmayan vatandaşlar "demokrasi nöbetini" 25. günde de sürdürdü. Antalya’da devam eden demokrasi nöbetinde konuşan Antalya Valisi Munir Karaloğlu, meydanlarda yeni bir sözleşmesi imzaladıklarını söyledi. 

banner111
Demokrasi nöbetine, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve çeşitli STK'ların temsilcileri katıldı.
Sümer Ezgü’den türkü şöleni
Türk Halk Müziği’nin ünlü sanatçılarından Sümer Ezgü, demokrasi nöbetinin 25. gününde sahneye çıktı. Ünlü sanatçı yaklaşık 40 dakika sahnede kalırken, unutulmaz türkülerle Antalyalıları coşturdu. Demokrasi nöbetine gelen Antalyalılar ise, sanatçının seslendirdiği türkülere eşlik etti.

“Meydanlarda yeni bir millet sözleşmesini imzaladık”

İstanbul Yenikapı’da tarihi not düşülecek yeni bir başlangıcı yaptıklarını ifade eden Antalya Valisi Munir Karaloğlu, “Meydanlarda yeni bir millet sözleşmesini imzaladık. Bu yaşadıklarımız 15 senedir doğum sancısını çektiğimiz yeni Türkiye’nin doğumudur. Yeni Türkiye hayırlı uğurlu olsun. Millet var oldukça değerlerimize sahip çıkacağız. Ondan hiç şüphem yok. Liderimiz başkomutanımız cumhurbaşkanımız bitti diyene kadar bitmeyecek demiştik. Kendisi de nokta değil virgül koyuyoruz dedi. Noktayı da inşallah Çarşamba günü koyacağız” dedi.

“Türkiye kurulan oyunların oyuncusu olmayacak”

15 Temmuz karanlık gecesinden 16 Temmuzun aydınlık gününden sonra yaşanan olayların şok önemli olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Ülkemiz, vatan ve belki de dünya için çok önemli bir zaman diliminden geçiyoruz. Biz ona tanıklık ediyoruz. Bir tarih yazılıyorsa onu da Türk milleti yazıyor. Bundan sonraki amacımız bu birlik ve beraberliğimizi geleceğe taşıyarak daha çok çalışmak, daha çok üretmek, Türkiye’yi arzu ettiğimiz yere taşımak. Ne diyoruz artık Türkiye kurulan oyunların oyuncusu olmayacak. Dünyada oyun kuran bir devlet ve millet olacak. Bunu da daha çok çalışarak ve üreterek gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 08:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83