Gazipaşalı Özgen çifti korona virüsü yendi

Gazipaşalı Özgen çifti korona virüsü yendi
Alanya’nın tanınmış mali müşavirlerinden ve CHP’nin önde gelen isimlerinden Durmuş Özgen’in İstanbul’da yaşayan ağabeyi Mehmet Özgen ve eşi Türkan Özgen yakalandıkları koronavirüsü yenerek sağlıklarına kavuştular.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde su ürünleri mühendisi olarak görev yapan Mehmet Özgen yaşadıkları vürüs sürecini şöyle anlattı:

“21 Mart 2020 gecesi genellikle yılda bir olan bir üşüme ve kasılma-titreme hali ile uyandım. Bu süreç her zaman 1-2 saat sürer ve arkasından halsizlikle sonuçlanır ve genellikle 2 günde tamamı ile iyileşirdi. Bu seferde yine aynı durum oldu ve 2 gün sonra normale döndüm. İş yerinde nöbet uygulaması olduğundan 5. gün işime gittim. İşe gittiğim aynı gece tekrar halsizlik ve hafif öksürük başladı. Bu süre içerisinde ateşim genellikle 36,5-37,3 arasında seyretti. Bir defa 38,3 oldu ve kısa süre içerisinde normale döndü. Ancak halsizlik durumu bazen kayboldu ve bazen tekrar ortaya çıktı. Aynı gün eşim de rahatsızlandı ve beşinci gün ateşi 38,5 dereceye çıktı.

İŞ ARKADAŞLARIMDAN BULAŞTI

28 Mart günü çok yakın bir ortamda çalıştığım iki arkadaşımızın Covid 19 nedeni ile hastaneye yattığını ve test sonucunun pozitif çıktığını öğrendim. Bu arkadaşlardan birisinin benimle temasta olduğunu bildirdiğini ve beni arayacaklarını söyledi. Ancak 2 gün arayan olmadı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 08:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83