Tuna'da Çavuşoğlu'na havalimanı teşekkürü

ALTSO Başkan Adayı Mustafa Tuna, GZP-Alanya Havalimanının 1 milyon 200 bin yolcu kapasitesi hedefini değerlendirerek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür etti.

Tuna'da Çavuşoğlu'na havalimanı teşekkürü
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Adayı Mustafa Tuna, dün seçim ofisinde ekibi ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

'GENİŞ KATILIMLI START VERECEĞİZ'

Mart ayının başında geniş katılımlı bir start ile ALTSO seçimleri için vites yükselteceklerini belirten Tuna, "Her hafta Salı günleri yaptığımız değerlendirme toplantılarımıza devam ediyoruz. Bir haftalık saha çalışmalarımızı salı akşamları seçim ofisimizde arkadaşlarımızla birlikte bir araya gelerek, yapılan çalışmaları, üyelerimizin taleplerini, göreve geldiğimiz zaman asıl yapacağımız çalışmaları ve çözüm önerilerini burada değerlendiriyoruz. Benim gördüğüm kadarıyla arkadaşlarımız gayet istekli, arzulu bir şekilde seçim çalışmalarına devam ediyorlar. Önüzmüdeki mart ayının başında seçim startını yoğun katılımlı bir şekilde vererek, seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

Dün Gazipaşa-Alanya Havalimanının kapasitesinin 1 milyon 200 bin seviyesine arttırıldığı müjdelenmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Tuna şu sözleri kullandı:

Gazipaşa-Alanya Havalimanı ile ilgili bugün de yerel basında da yer aldığı gibi 1 milyon 200 bin yolcu kapasitesine çıkacağını duymuş bulunmaktayız. Bu konuyla ilgili çok memnunuz. Alanyamızın en az 1 milyon 200 bin misafiri GZP-Alanya Havalimanı aracılığıyla misafir edeceğimizi duymamız, Alanya turizmini ve Alanya kamuoyunu memnun etmektedir. Bu konuyla ilgili başta gururumuz Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bununla birlikte bakanımızdan ve hükümetimizden GZP-Alanya Havalimanı'nın kapasitesinin daha da gelişmesini ve en az 5 milyon kapasiteli bir havalimanı olmasını temenni ediyoruz. Alanya kamuoyu, Gazipaşa kamuoyu bakanımızın arkasında bunu da inşallah göreceğiz. Artık havalimanı olmayan bölgenin gelişmeyeceğini, gelişemeyeceğini ve özellikle turizmde çağ atlayamayacağını hep beraber gördük. Sayın bakanımız bunun da farkında ve elinden geldiği kadarıyla bu konuda büyük girişimleri yapıyor. Hem Azerbaycan'dan hem de Almanya'da yapılacak olan direkt uçuşlar büyük sevinç yarattı. Bununla ilgili de bakanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz.

TOPLANTIDAN NOTLAR

Kalabalık üye katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 2018 turizm sezonu değerlendirildi. Başkan Adayı Tuna, Alanya ekonomisini lüks bir araca benzeterek verdiği örnekte; turizmin aracın yakıtı olduğunu yakıt olmazsa aracın hiçbir işe yaramayacağını söyledi. Turizmin Alanya ekonomisinin olmazsa “olamazı” olduğunu vurgulayan Tuna, 2018 turizm sezonunun iyi geçeceğine dair olumlu mesajlar verdi.

Tuna yaptığı konuşmada, “Bu yıl iyi bir sezon geçireceğimize dair olumlu gelişmeler var. Umarım bu sezon geçmiş yıllardan bu yıllara taşınan sıkıntıları biraz olsun hafifletiriz. Turizme yeni bir ivme kazandırarak ekonominin canlanmasına katkı sağlamak için çalışacağız.” dedi.

 “Yaşadığımız sorunlardan ders çıkararak bundan böyle daha bilinçli daha uzun sezonu kapsayacak çalışmalar yapmak için ekip arkadaşlarımla elimizi taşın altına koyacağız.” diyen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Mustafa Tuna, seçimlerde kendisine görev verilmesi halinde birinci önceliklerinin turizm konusunda çalışmalar yapmak olduğunu kaydetti.

Turizm konusunda son derece bilgili ve genç bir kadroya sahip olduğunun altını çizen Tuna, “Genç, dinamik ve turizm konusunda son derece tecrübe sahibi olan kadromla Alanya turizmi için çok yararlı çalışmalar içerisinde olacağız” dedi. Geçtiğimiz aylarda yapılan dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan EMITT Fuarı’na katılarak,  Alanya turizmi için çalışmalarda bulunan Tuna, yapılacak olan Berlin Fuarı’na da katılarak turizmcilere destek olacak.

Fuarda Alanya’ya turist getiren firma yetkilileri ile görüşecek olan Tuna, önümüzdeki turizm sezonlarında yapılması gerekenlerle ilgili fikir alış-verişinde bulunacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 10:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83