banner203

Ak Parti'den CHP'ye Gülevşen eleştirisi

Ak Parti'den CHP'ye Gülevşen eleştirisi
AK Partili Muammer Özbudak, Tarihi Gülevşen Camii Projesinin AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı tarafından başlatıldığını ve kendi hizmetleri olduğunu belirterek CHP’yi suçladı.

Alanya siyasetinde yeni bir proje sahiplenme tartışması alevleniyor. Alanya Belediyesi’nin Ak Partili ismi Muammer Özbudak, Tarihi Gülevşen Camii’nin restorasyonu ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Özbudak CHP’lileri şu sözlerle suçladı:

“CHP‘li yöneticiler yine ıskaladı.

Hepimizin görmeye alıştığı tipik CHP zihniyeti yine tezahür etti.

Yapılan hizmetlerin, başlatılan projelerin evveliyatını, önceki çalışmalarını bilmeden mirasyedi salon siyasetçileri gibi yine bir AK Parti hizmetini hemen görmeden sahiplendiler. Yangından mal kaçırır gibi bunu biz yaptık ve Sayın Böcek’e teşekkür ediyoruz nidalarıyla, bir siyasi nezaketi yok sayarak başlatılan işleri ve kişileri yok saydılar.

Bu açıklamayı yapmaya bizleri iten sebep son günlerde gündemimizde yer alan 1373 yılından 20.yy başına kadar ibadete açık olarak Alanya Gülevşen Camii ‘nin restorasyonu ile ilgili açıklamadır.

Erken ses çıkararak hizmetleri, projeleri sahiplenebileceklerini sananlar unutmasınlar ki her şey resmi evraklarda kayıtlı. Bu proje restorasyonu 2017 yılında İlk olarak AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu’ya Eğitim Bir-Sen tarafından getirilmiş ve ivedilikle önce Milletvekilimiz Sena Nur Çelik ve 2018 yılında da Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na sunumları bizzat Alanya İlçe Başkanlığımız vasıtasıyla yapılmıştır. Büyük kabul ve onay görmesi üzerine Valimiz Münir Karaloğlu tüm proje ve survey çalışmalarını yaptırmış ve Projeyi Uygulamak üzere o dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Menderes Türel başkanımıza iletmiştir.

Bu projenin tüm etapları başta sosyal ve yazılı medya olmak üzere tüm halkımızla şeffaf olarak paylaşılmıştı. Kaldı k, seçim kitapçıkları açılıp bakılırsa Gülevşen Camii Restorasyonu projesi Sayın Böcek’in değil Cumhur İttifakı Adayı Menderes Türel’in seçim kitapçığında idi.

2019 Yılında yapılan Yerel Seçimlerde Seçim kitapçığında Alanya’ya söz verdiğimiz projelerden biridir Gülevşen Camii restorasyonu.

Vekillerimiz, Bakanımız, Valimiz ve Eski Belediye Başkanımızın harmanladığı bu tarihi değerimizi bu hale getirmek için 2 yıl boyunca birçok toplantı ve görüşmeler yaptık ama şimdi birileri biz yaptık teşekkür ediyoruz derken daha bitmemiş ve bir devam imalat sırasında neden bu işi sahipleniyorlar bunu anlayamıyoruz.

Hizmetin, fikirlerin, projelerin sahiplerine teşekkür etmek teşekkür edeni küçültmez. Projeyi bitirince bizler de yapanlara teşekkür ederiz elbette ama bu acele niye?

Pişmeden yemek kazanına kaşık daldıranlar karnı ağrıdan, etrafı gürültüden duramaz. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 13:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83