banner203

İŞTE MECLİSTEKİ 550 MİLLETVEKİLİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) görev alacak 550 milletvekili kesin olmayan sonuçlara göre belirlendi. İşte 550 milletvekili...

İŞTE MECLİSTEKİ 550 MİLLETVEKİLİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) görev alacak 550 milletvekili kesin olmayan sonuçlara göre belirlendi. İşte 550 milletvekili...

ADANA
AKP: Ömer Çelik, Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Talip Küçükcan, Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı
CHP: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan
MHP: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
HDP: Meral Danış Beştaş
ADIYAMAN
AKP: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
HDP: Behçet Yıldırım
AFYONKARAHİSAR
AKP: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal,
MHP: Mehmet Parsak
CHP: Burcu Köksal
AĞRI
HDP: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir
AKP: Cesim Gökçe
AKSARAY
AKP: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti
AMASYA
AKP: Mehmet Naci Bostancı, Haluk İpek
CHP: Mustafa Tuncer
ANKARA 1. BÖLGE
AKP: Ali Babacan, Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Fatih Şahin, Tülay Selamoğlu
CHP: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi
MHP: Zühal Topcu, Erkan Haberal
HDP: Sırrı Süreyya Önder
ANKARA 2. BÖLGE
AKP: Cemil Çiçek, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Nevzat Ceylan
CHP: Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil
MHP: Şefkat Çetin, Mustafa Mit
ANTALYA
AKP: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu
CHP: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök
MHP: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul
ARDAHAN
AKP: Orhan Atalay
CHP: Öztürk Yılmaz
ARTVİN
AKP: İsrafil Kışla
CHP: Uğur Bayraktutan
AYDIN
CHP: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız
AKP: Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz, Mustafa Savaş
MHP: Deniz Depboylu
BALIKESİR
AKP: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan
CHP: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça
MHP: İsmail Ok
BARTIN
AKP: Yılmaz Tunç
CHP: Muhammet Rıza Yalçınkaya
BATMAN
HDP: Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ali Aslan, Saadet Becerekli
AKP: Ataullah Hamidi
BAYBURT
AKP: Naci Ağbal, Şahap Kavcıoğlu
BİLECİK
AKP: Halil Eldemir
CHP: Yaşar Tüzün
BİNGÖL
AKP: Cevdet Yılmaz, Enver Fehmioğlu
HDP: Hişyar Özsoy
BİTLİS
HDP: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
AKP: Vedat Demiröz
BOLU
AKP: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
CHP: Tanju Özcan
BURDUR
AKP: Bayram Özçelik, Reşat Petek
CHP: Mehmet Göker
BURSA
AKP: Mehmet Müezzinoğlu, Efkan Ala, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmail Aydın, Zekeriya Birkan, Hakan Çavuşoğlu, Bennur Karaburun, Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten
CHP: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu
MHP: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir
ÇANAKKALE
AKP: Bülent Turan, Ayhan Gider
CHP: Muharrem Erkek, Bülent Öz
ÇANKIRI
AKP: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz
ÇORUM
AKP: Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
CHP: Tufan Köse
DENİZLİ
AKP: Nihat Zeybekci, Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cahit Özkan
CHP: Melike Basmacı, Kazım Arslan
MHP: Emin Haluk Ayhan
DİYARBAKIR
HDP: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp
AKP: Mehmet Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal
DÜZCE
AKP: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir
EDİRNE
CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan
AKP: Rafet Sezen
ELAZIĞ
AKP: Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı
ERZİNCAN
AKP: Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram
ERZURUM
AKP: Recep Akdağ, Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz
MHP: Kamil Aydın
ESKİŞEHİR
AKP: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay
CHP: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel
GAZİANTEP:
AKP: Mehmet Şimşek, Abdulhamit Gül, Ahmet Uzer, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Abdulkadir Yüksel, Mehmet Erdoğan
CHP: Akif Ekici, Mehmet Gökdağ
HDP: Mahmut Toğrul MHP: Ümit Özdağ
GİRESUN
AKP: Nurettin Canikli, Cemal Öztürk, Sabri Öztürk
CHP: Bülent Yener Bektaşoğlu
GÜMÜŞHANE
AKP: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş
HAKKARİ
HDP: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan
HATAY
AKP: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Fevzi Şanverdi, Hacı Bayram Türkoğlu
CHP: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem
MHP: Mehmet Necmettin Ahrazoğlu
IĞDIR
HDP: Mehmet Emin Adıyaman
AKP: Nurettin Aras
ISPARTA
AKP: Süreyya Sadi Bilgiç, Sait Yüce
CHP: İrfan Bakır
MHP: Nuri Okutan
İSTANBUL 1. BÖLGE
AKP: İsmail Kahraman, Mustafa Ataş, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Azmi Ekinci, Osman Boyraz, Hasan Turan, Hasan Sert, Mehmet Ali Pulcu, Hurşit Yıldırım, Hulusi Şentürk
CHP: Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Yakup Akkaya
HDP: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya
MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter
İSTANBUL 2.BÖLGE
AKP: Hayati Yazıcı, Volkan Bozkır, Burhan Kuzu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Fatma Betül Sayan Kaya, Ekrem Erdem, Aziz Babuşcu, Durmuş Ali Sarıkaya, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge. Haydar Ali Yıldız, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan
CHP: Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedekci, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin
HDP: Celal Doğan, Filiz Kerestecioğlu
MHP: Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan
İSTANBUL 3. BÖLGE
AKP: Mehmet Mehdi Eker, Mustafa Şentop, Mehmet Doğan Kubat, Serap Yaşar, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Nureddin Nebati, Mehmet Metiner, Harun Karaca, Tülay Kaynarca, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Halis Dalkılıç, Mürteza Zengin, Yıldız Seferinoğlu, Abdullah Başcı
CHP: Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir
HDP: Pervin Buldan, Garo Paylan, Erdal Ataş
MHP: Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
İZMİR 1. BÖLGE
CHP: Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Murat Bakan
AKP: Binali Yıldırım, Mahmut Atilla Kaya, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan
MHP: Oktay Vural
İZMİR 2. BÖLGE
CHP: Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Atila Sertel, Kamil Okyay Sındır
AKP: Fatma Seniha Nükhet Hotar, İbrahim Mustafa Turhan, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli
MHP: Ahmet Kenan Tanrıkulu
KAHRAMANMARAŞ
AKP: Mahir Ünal, Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Celalettin Güvenç, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç
MHP: Fahrettin Oğuz Tor
KARABÜK
AKP: Mehmet Ali Şahin, Burhanettin Uysal
KARAMAN
AKP: Recep Konuk, Recep Şeker
KARS
AKP: Ahmet Arslan, Yusuf Selahattin Beyribey
HDP: Ayhan Bilgen
KASTAMONU
AKP: Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir
KAYSERİ
AKP: Mehmet Özhaseki, Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, İsmail Tamer, Hülya Nergis, İsmail Emrah Karayel, Sami Dedeoğlu
MHP: Yusuf Halaçoğlu
CHP: Çetin Arık
KIRIKKALE
AKP: Ramazan Can, Abdullah Öztürk, Mehmet Demir
KIRKLARELİ
CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu
AKP: Selahattin Minsolmaz
KIRŞEHİR
AKP: Salih Çetinkaya, Mikail Arslan
KİLİS
AKP: Reşit Polat, Mustafa Hilmi Dülger
KOCAELİ
AKP: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman
CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan
MHP: Saffet Sancaklı
KONYA
AKP: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Hacı Ahmet Özdemir, Ömer Ünal
MHP: Mustafa Kalaycı
CHP: Mustafa Hüsnü Bozkurt
KÜTAHYA
AKP: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu. İshak Gazel, Ahmet Tan
MALATYA
AKP: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci
CHP: Veli Ağbaba
MANİSA
AKP: Selçuk Özdağ, Recai Berber, Uğur Aydemir, Murat Baybatur, İsmail Bilen
CHP: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer
MHP: Erkan Akçay
MARDİN
HDP: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Ali Atalan
AKP: Orhan Miroğlu, Ceyda Çankırı
MERSİN
AKP: Lütfi Elvan, Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan
CHP: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı, Serdal Kuyucuoğlu
MHP: Oktay Öztürk, Baki Şimşek
HDP: Dengir Mir Mehmet Fırat
MUĞLA
CHP: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir
AKP: Hasan Özyer, Nihat Öztürk
MHP: Mehmet Erdoğan
MUŞ
HDP: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım
AKP: Mehmet Emin Şimşek
NEVŞEHİR
AKP: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider
NİĞDE
AKP: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen
CHP: Ömer Fethi Gürer
ORDU
AKP: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşcı
CHP: Seyit Torun
OSMANİYE
AKP: Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu
MHP: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
RİZE
AKP: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak
SAKARYA
AKP: Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu
CHP: Engin Özkoç
MHP: Zihni Açba
SAMSUN
AKP: Akif Çağatay Kılıç, Çiğdem Karaaslan, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı
CHP: Kemal Zeybek, Hayati Tekin
MHP: Erhan Usta
SİİRT
HDP: Kadri Yıldırım, Besime Konca
AKP: Yasin Aktay
SİNOP
AKP: Nazım Maviş
CHP: Barış Karadeniz
SİVAS
AKP: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Mehmet Habib Soluk
CHP: Ali Akyıldız
ŞANLIURFA
AKP: Faruk Çelik, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar, Kemalettin Yılmaztekin
HDP: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan
ŞIRNAK
HDP: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez
TEKİRDAĞ
CHP: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü
AKP: Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün
TOKAT
AKP: Coşkun Çakır, Zeyid Aslan, Celil Göçer, Yusuf Beyazıt
CHP: Kadim Durmaz
TRABZON
AKP: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora
CHP: Haluk Pekşen
TUNCELİ
HDP: Alican Önlü
CHP: Gürsel Erol
UŞAK
AKP: Mehmet Altay, Alim Tunç
CHP: Özkan Yalım
VAN
HDP: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk, Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan
AKP: Beşir Atalay, Burhan Kayatürk
YALOVA
AKP: Fikri Demirel
CHP: Muharrem İnce
YOZGAT
AKP: Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
ZONGULDAK
AKP: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar
CHP: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 13:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83