SÜMER'DEN MUHALEFETE ZİYARET

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer, muhalefet partileri il başkanlarına bir dizi ziyarette bulundu.

SÜMER'DEN MUHALEFETE ZİYARET

 Milliyetçi Hareket Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanları ile bir araya gelen Sümer, 15 Temmuz darbe girişiminde millet iradesinin yanında olan il başkanlarına teşekkür etti.

banner111
DİYALOGLARIMIZI SIKLAŞTIRMALIYIZ

Ziyaretlerinde FETÖ terör örgütünün hedefinin sadece AK Parti olmadığını, ülkenin bütünlüğüne karşı girişilmiş bir saldırı olduğunun altını çizen Sümer şunları söyledi; “İlk başta hepimiz bu kalkışmanın sadece partimizi hedef aldığını düşünmüştük. Milletin üstüne tank süren, ateş edenleri görünce bu darbe girişiminin milletin iradesine karşı olduğunu hepimiz anladık. O dakikadan sonra hiçbir siyasi ayrımı gözetmeksizin bütün milletimiz meydanlara koştu. Siz değerli parti temsilcilerimiz de ilk gün ilk dakikalarda cumhuriyet meydanındaydınız. Bu birliktelikte meydanlarımızda adeta Türkiye manzarası oluştu.  Memleket sevdası olan herkes o gece meydanlara koştu. Şimdi bir ve beraber olma zamanı. Vatana ve bayrağa sahip çıkma zamanı. Bu vesileyle oluşan uzlaşma kültürümüzü devam ettirmemiz lazım. Bu şer odaklarının kirli planlarını çökerten en büyük etken bizim birlik ve beraberliğimiz olmuştur. Bu süreçte hep beraber olmalıyız ve bu hainlerin kökünü kazıyana kadar omuz omuza vermeliyiz. Ülkemizin hedefleri için birbirimizi önyargısız bir şekilde dinlemeliyiz. Antalya ve Türkiye’miz için diyaloglarımızı daha çok sıklaştırmalı ve sürdürmeliyiz. Bizlerde insanız hata yapabiliriz hangi konu olursa olsun her zaman Antalya’mız için ülkemiz için fikirlerinizi dinlemeye açığız. Sizlerden bu konuda destek bekliyorum ”dedi.

YENİ BİR DİN İCAT ETTİLER

Bu vatan hainlerinin takiyye adı altında yeni bir din icat ettiklerini sözlerine ekleyen Sümer; Yıllardır milletimizin en hassas damarını dini kullanarak içimize kadar sızdılar. Münafıklığın her türlü şekline girdiler. İslam tarihinde görülmemiş bir hainliği gerçekleştirdiler. Dinimizde yeri olmayan ikiyüzlülüğü, içki içmeyi, kul hakkına girmeyi ve insan canına kıymayı İslam adına meşrulaştırdılar. İlahi emirleri çiğneyerek hadlerini aştılar. Allah’ın emirlerini dünya menfaatleri uğruna yok saydılar. Yasaklarını meşrulaştırarak adeta İslam dinimizle alakası olmayan bir din türettiler. Cenneti garantilediklerini düşünerek pişkinleştiler. Kendi elleriyle, aciz akıllarıyla uydurdukları takiyye dini için her türlü kirli ortaklıkların içine girdiler.  Başlarındaki baş münafık, zındık FETÖ’yü adeta firavunlaştırarak ilah edindiler. Takiyyeciliği karakter edinerek haktan, hakikatten uzaklaştılar. Burnunu sildiği mendili yiyecek kadar akıllarını yitirdiler. Hedeflerine ulaşmak için ilahi emirlerden koparak şirkin içine düştüler. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bunlar için yakıştırdığı haşhaşiler tabirinin ne kadar yerinde olduğunu tüm dünya böylelikle görmüş oldu ”dedi.

KUTUPLAŞMALAR ÖNLENDİ

Darbe girişiminden sonra siyasi partilerimiz arasında daha sıcak bir bağ oluştuğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Aksoy, ziyaretlerinden dolayı İl Başkanı Rıza Sümer’e teşekkür etti. Konuşmasına şu sözlerle devam eden Aksoy ; “ Bu süreçte devletin bütün birimlerinde yapılanmış, iş adamlarından, özel sektöre sokakta dilencisine varana kadar haraç alan terör estiren bir yapıdan bahsediyoruz. İnanıyorum ki Türk milleti bunu çabuk atlatır. İnşallah temenni ederim ki böyle bir şeyi bir daha yaşamayız. O gece bu millet Nene Hatun’un temsilcisi olan Türk kadınları köprünün üstünde tanka karşı dikilmiştir, direniş göstermiştir. Belki ömründe traktör sürmemiştir ama tankı şaha kaldırmıştır. İmam koşmuş camisinde selâ okumuştur. Yani yüz yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi darbe gecesi sağ, sol, siyasi ayrım gözetmeksizin bütün kesimler demokrasinin, bağımsızlığın yanındaydı. Biz demokrasiden yanayız darbelere karşıyız. Bu süreç aynı zamanda kutuplaşmayı ayrışmayı da bir nebzede önledi. Siyasi partilerimiz arasında daha sıcak daha yakın bir bağ oldu. Meydanlarda da gördük ki sosyal demokrat arkadaşlarımız, ülkücüler, AK partililer ya da milli görüşçüler vatanını, bayrağını seven devletine sahip çıkan üniter yapısını koruyan herkes bir bütünlük içerisinde bir arada olmuşlardır” dedi.

Vatan Partisi İl Başkanı Ahmet Özbay ziyaretinden dolayı Sümer’e memnuniyetlerini dile getirerek Türkiye’de bazı partilerin siyaseti Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı olarak benimsediğini ve bunun doğru olmadığını, 15 Temmuz'da açıkça Türk milletinin, TSK’nın hedef alındığını söyledi. 

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın ise Türkiye’nin bu süreçte asıl senaryoyu yazanlarla mücadele etmediğini, senaryoda rol alanlarla mücadele edildiğini aktardı. Akın “Elbette bu mücadele yapılmalı, yapılacak ama hedefimiz senaryoyu yazanlar olacak. Senaryoyu yazanları biz bundan sonra ülke olarak kendi yazdığımız senaryoları oynayarak cevap vermeliyiz” dedi.

Büyük Birlik Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Doğan’da gerçekleşen ziyaretlerle partiler arası iletişimin bu süreçte artarak devam etmesini söyleyerek, 15 Temmuz gecesi BBP teşkilatlarından da şehitlerinin, gazilerinin olduğunu bu meselenin memleket meselesi olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade etti.

Ülkemizi tehdit eden her türlü terör örgütüne karşı bundan sonra da birlikte hareket etmeye hazır olduklarını vurgulayan Demokrat Parti İl Başkanı Hasan Ali Kartal da, bu mücadelede hükümetin yanında olduklarını, DP olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Sümer, cenazesi nedeniyle şehir dışında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Esen’i pazartesi günü ziyaret edecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 14:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83