banner203

YEŞİLDAL'DAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

CHP Alanya İlçe Başkanı Yeşildal "4 Aralık'a kadar adaylık konusunda kararımı vereceğim. Aday olup olmadığımı kongre günü açıklayacağım" dedi.

YEŞİLDAL'DAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kongresi, 4 Aralık 2015 tarihinde Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) yapılacak. 417 delegenin oy kullanacağı kongre öncesi Sefa Çorbacı ve Ali Takavut başkanlık için adaylıklarını ilan ederken, partinin mevcut İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ise henüz aday olup olmayacağına ilişkin bir karar vermedi. Yeşildal, kararını 4 Aralık'ta yapılacak olan kongre günü vereceğini açıkladı. 

banner111
'BEN NE ADAYIM, NEDE DEĞİLİM' 

Halen CHP Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı olan Yeşildal, aday olup olmayacağına ilişkin soruları yanıtladı. Yeşildal, “Şu anda bu partinin başkanı benim. Bugüne kadar da bu partiyi yönettim. İki tane milletvekilliği seçimi yaptık. Bu seçimlerde arkamızda ne merkezi hükümet, ne de yerel yönetim olmamasına rağmen ikinci parti olduk. Kasamızda para yoktu ama yüreğimiz vardı. Biz yüreğimizle çalıştık, partimizi ikinci yaptık, oylarımızı da kısmen arttırdık. Ben ne adayım, ne de aday değilim. Şu anda düşünme aşamasındayım. Aday olup olmayacağımı 4 Aralık'ta tüm partililer görecek" dedi.  

‘BIRAKIN BENİ, SİZ ÇALIŞIN’ 

Kongrede aday olup olmayacağı konusunda ser verip sır vermeyen Yeşildal, "Her iki başkan adayı da benim aday olup olmayacağımla yakından ilgilenmek yerine kongre delegelerini ziyaret edip, projelerini tanıtıp, ona göre de seçim çalışmasını yapsınlar. Ben hiç bir delegeyi ziyaret etmeyeceğim. Kongrede aday olurum veya olmam ama aday olmam halinde de kimseden oy istemeyeceğim. Bugüne kadar İlçe Başkanlığım döneminde beni başarılı bulanlar oy verir, bulmayan oy vermez. Sonuçta bu partide başkanlık yapmışsam, karnemi de delegeler sandıkta verir. Ben delegelerimin kongreye katılmalarını ve kendileri için çalışacak ismi seçmelerini arzu ediyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 09:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83