Alanya'nın eski başhekiminden başarılı operasyon

Alanya'nın eski başhekiminden başarılı operasyon

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski başhekimi Doç.Dr. Mustafa Etli'nin yer aldığı Antalya Şehir Hastanesi Kalp Merkezi, başarılı işlere imza atıyor.

TEVAR yöntemi ile yapılan müdahale genç bir hayatı kurtardı.

banner111

Tokat’ ta geçirdiği trafik kazası sonrası aort damarı göğüs bölgesinde ciddi anlamda yırtılan ve hava ambulans ile Antalya Şehir Hastanesine getirilen 20 yaşındaki hasta, hastanemizde TEVAR (Thoracic EndoVascular Aneurysm Repair- yani göğüs kafesi seviyesindeki aort segmentine müdahale) yöntemi ile yapılan işlem sayesinde sağlığına kavuştu.
 
Prof. Dr. Erkan Köklü, Doç. Dr. Mustafa Etli, Doç. Dr. Fatih Yılmaz, Doç. Dr. Gökhan Özerdem ve Doç. Dr. İsa Öner Yüksel, kalp takımı ekibi tarafından (kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi) birlikte gerçekleştirilen ameliyat, kasık bölgesinden yapılan küçük bir kesi ile girilerek yırtılan damara kadar ulaşılıp TEVAR yöntemi ile stent greft yerleştirilerek 45 dakika gibi kısa bir sürede ve açık ameliyata gerek kalmadan başarı ile yapıldı.  

Ameliyatı gerçekleştiren ekip, başarılı geçen ameliyatın ardından mutluluğunu dile getirerek, Antalya ve ülkemizin birçok yerinden gelecek hastalarımıza önemli bir sağlık hizmetini daha sunuyor olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83