banner203

Başhekim Yazan: Görevimin başındayım

ALKÜ Hastanesi Başhekimi Yazan, hakkında çıkan görevinden ayrılacak iddiaları ile ilgili ilk kez konuştu.

Başhekim Yazan: Görevimin başındayım
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhakemi Dr. Tevfik Yazan çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Yazan'ın hastane başhekimliği görevinden ayrılcağı yönünde bir çok iddia ortaya atılmıştı. 

Konuyla ilgili ilk kez konuşan Yazan bu dedikoduları yalanlayarak şu şekilde konuştu: 

"Bize verilen bu görev emanet kamu hizmetidir. Görevi bir arkadaşımızdan devralırken, bizim nöbetimiz bitince yeni nöbetci arkadaşımıza devredeceğiz. Allaha şükür, Alanya halkının, tüm mesai arkadaşlarımın, yerel ve genel siyasetcilerimizin ve en önemliside Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun destekleriyle aldığımızdan daha iyi bir konuma getirdik. Ama bugün ama yarın bizden de daha ileri götürecek bir arkadaşımıza teslim edeceğiz. Bizim hizmet, dava ve devlet terbiyemiz bunu gerektirir. Yeni Hastanemiz Alanyayı sağlık yönünden rahatlatmıştır. Ne varki bina 2011 yılında ihale yapıldı ve 5 mütahit el  değiştirdi. Yaklaşık 6 yıl sonra yeni hastaneyi Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun çabalarıyla Alanya'ya tam donanımlı olan Alanya Keykubat Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni Alanya'da yaşayan vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Adeta yılan hikayesine dönen yeni hastane geçtiğimiz Aralık ayında eski Alanya Devlet Hastanesi'nden taşınarak vatandaşların hizmetine başladı. Üzücü ve yanlış olan, kurum içinden bazı kişilerinden dahil olduğu bir kumpasla, hastane kötü, hizmet yetersiz imajıyla devletimizin sağlık yatırımları, sağlık politikaları ve Alanya imaji na maksatlı ve sorumsuzca zarar verilmesidir. 

Şahsımla ilgili yıpratma amaçlı yapılan  polemiklerle ilgili olarak da; Tıp fakültesi ve kamu yönetimi mezunuyum. Eğitim görevlisi tabip olarak da görevlendirmemiz olup, üniversitemizde derslere girmekteyim. Yönetim ve sağlık yönetimi ile ilgili olarak farklı üniversitelerden yüksek lisansım var. Halen sağlık yönetimi üzerine, "Alanyada Sağlık Turizm Potansiyeli" tez konulu doktoram devam etmektedir."

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 18:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83