ALTYAPIDAN 5 FUTBOLCU PROFESYONEL YAPILDI

Alanyaspor altyapısından yetişen Murat Karahan, Reşo Akın, Uygar Üstün, Sergen Şakirler ve Hasan Emiroğlu ile 4'er yıllık profesyonel sözleşme yapıldı.

ALTYAPIDAN 5 FUTBOLCU PROFESYONEL YAPILDI
Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde düzenlenen ima törenine kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, Genel Koordinatör ve Altyapı Derneği Başkanı Mevlüthan Çavuşoğlu, alyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Turan Görgün ve altyapı teknik sorumlusu Mustafa Camunak katıldı. Profesyonel yapılan genç futbolcular, Ocak ayından itibaren 2'nci ve 3'üncü lig takımlarına kiralık verilecek. Takımın Türkiye Kupası'nda gruplara kalması halinde ise bu oyunculara forma şanı verilecek.

Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, altyapı olmazsa üstyapının da olmayacağını ve doğrultuda göreve geldikleri günden bu yana altyapıya büyük önem verdiklerini söyledi. Bundan sonraki süreçte de futbolcu yetiştirmeye devam edeceklerini belirten Çavuşoğlu, "Profesyonel olmakla iş bitmiyor. Bundan sonra daha çok çalışmaları gerekiyor. Bu oyuncularımızın deneyim kazanması için devre arasında başka kulüplere kiralama şansımız olabilir. Oyuncularımızın yetişmesinde emeği geçen Altyapı Derneği Başkanı Mevlüthan Çavuşoğlu'na, dernek yöneticilerine, kulübümüzün altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Turan Görgün'e, altyapı teknik sorumlusu Mustafa Camunak ve hocalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Daha önce altyapıdan yetişen Rauf Öktem, Almanya'dan gelen gurbetçi oyuncu Fırat Tayboğa ve Erzincanspor'a kiralanan Murat Şimşek daha önce profesyonel yapılmıştı.


Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 17:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83