Alanyalı turizmciyi sevindirecek haber

Alanyalı turizmciyi sevindirecek haber

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır katıldığı 2023 sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

banner111

TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2022’de tüm pazarlarda artış yaşandığını belirten Çorabatır “İlk üçü Almanya, Rusya ve İngiltere oluşturuyor. İngiltere pazarı 2019’da yaşanan Thomas Cook krizinde kendini geriye çekse de bu yıl iyi bir performans göstererek üçüncü sıraya yerleşti. Polonya, 1 milyon turist sayına ulaştı” dedi.

“AVRUPA ÜLKELERİNDE ÖN SATIŞLARDA REZERVASYONLAR ÇOK İYİ”

2023 rezervasyonlarıyla ilgili de bilgi veren Çorabatır, “Kasım ayından beri başlayan ön satışlarda gerek Avrupa ülkelerinden gerek İngiltere’den gerekse yeni gelişen pazarlardan rezervasyonların çok iyiye gittiğinin haberlerini alıyoruz. Türkiye, bu konuda artık dünyada rakipsiz bir turizm ülkesi. Önümüzdeki yıllarda deniz, kum ve güneşin dışında kongre, gastronomi, tarih, sağlık, golf ve spor gibi farklı turizm çeşitleri de bize çok büyük avantaj getirecek. Biz Türk turizm sektörü olarak dünyada yaşanacak sağlık problemlerinden veya sınırlarımız dışında yaşanacak Rusya-Ukrayna arasında olduğu gibi herhangi bir çatışma olmadığı takdirde, diğer sektörlerden daha şanslı olacağımızı hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.