'Nisan sonuna kadar turizm bölgelerindeki lise ve üniversitelerde 7 panel gerçekleştirilecek'

'Nisan sonuna kadar turizm bölgelerindeki lise ve üniversitelerde 7 panel gerçekleştirilecek'

HOTED'in kurucusu onursal başkanı başdanışmanı Hakan Halit Yeni, gençleri sektöre kazandırmak ve tercih edilirligi arttırmak adına üniversite ve liseleri de içine alan 7 panele katılacak.

banner111

Bunlardan ilkini Muğla'da gerçekleştirdi. Muğla Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine turizm sektörünü neden tercih etmeleri gerektiğini ve Housekeepıng'in avantajlarını anlattı.

"Housekeeping yükselmek için elverişli bir iş koludur"

HOTED'in kurucusu onursal başkanı başdanışmanı ve Housekeepıng eğitmeni Hakan Halit Yeni, HOTED'in ve Housekeepıng derneklerinin çalışmalarından bahsederek, Housekeeping departmanının avantajları hakkında, panele büyük ilgi gösteren öğrencilere detaylı bilgiler verdi.

Turizmde tercih edilmesi gereken ve yükselme konusunda daha avantajlı  bir bölüm olduğundan bahseden Yeni, "Housekeeping daha çok kadınların yaptığı bir meslek gibi görünse de hiçbir meslek cinsiyete endeksli değildir. Her mesleği herkes yapabilir.

Bizler çalışanlarımız arasından terfi verirken kişinin işine, ahlakına, sabrına, sadakatine, başarısına, heyecanına, azmine ve en iyi olanına dikkat ederek önünü açarız.
 "Emeklemeden yürünmez" diyerek kariyer merdiveninin basamak basamak çıkılması gerektiğini vurgulayan Yeni, konuşmasının devamında; "Hedefiniz olmalı ama bu hedefinize ulaşmada temelinizi sağlamlaştırarak ilerlemeniz kariyer yolunda sizler için çok önemlidir. Housekeepıng en hızlı, kolay yüselebileceğiniz bir bölümdür" dedi. 
 
'Yeni'nin çalışmalarını takdir ediyor ve önemsiyoruz' 

Okulun hocalarından Cengiz Şahin "Sayın Yeni gibi kendini turizm sektörüne adamış önemli değerlerin sektörün  gelişmesinde ve kalkınmasında öncü rol oynadığı inancındayız. Özellikle gençlerin sektöre kazandırılması yönündeki çabalarını takdirle karşılıyoruz. Sektörün ülkemizin ekonomik olarak büyümesinde ve kalkınmasında çok önemli bir payı olmakla birlikte,  ekonomiden istihdama  çok büyük katkısının olduğunu biliyoruz. Değerli başkanımız Hakan Halit Yeni'ye okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz" diye konuştu. 

Yaklaşık 3 saat süren panelin sonunda öğrenciler Başkan Yeni'ye merak ettikleri soruları  yönelterek bilgiler aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83