Bölge:
'AÇIK ALANDA ATEŞ YAKMAYIN'
“GÜNÜN HER SAATİNDE GÖREV YAPIYORUZ”

Yangın riskine karşı günün her saatinde görev yaptıklarını belirten Kısacık, “Yangın riskinin arttığı kuru ve rüzgarlı havalara girdik. Lodos rüzgarlarının da başlamasıyla birlikte orman yangınları açısından büyük bir riskli dönem başlıyor. En küçük bir kıvılcım bile onlarca hektar orman alanının yanmasına sebep olabilir. O nedenle vatandaşlarımız mümkün olduğunca açık alanlarda ateş yakmaktan kaçınsınlar” dedi.

“YANGINLAR ÇOĞUNLUKLA İHMALDEN KAYNAKLANIYOR”

Yangınların çoğunlukla ihmalden kaynaklandığını belirten Kısacık, tamamen söndürülemeyen piknik ateşi, sigara izmariti, kuru otların yakılmasının yangınlara sebebiyet verdiğini belirterek, “Ormanlarla birlikte birçok canlı da yok oluyor. Bölgemizde çok sık rastlanan yangın sebeplerinden biri anız ve kuru ot yakılması. Ya da sera artıklarının yakarak ortadan kaldırılmak istenmesi. Bugüne kadar ilçede çıkan yangınlarda bunların etkisi büyük oldu. Vatandaşlarımız özellikle Lodos rüzgarlarının etkili olduğu ve nem oranının azaldığı şu günlerde yangına mahal vermemek için hiçbir şekilde ateş yakmasın” diye konuştu.

“MÜCADELEDE BİZE YARDIMCI OLUN”

İşletme olarak doğal güzelliklerin ve ormanların ancak vatandaşların da duyarlı olmasıyla korunmasının mümkün olduğunu bildiren Kısacık, “Vatandaşlarımız orman yangınlarıyla mücadelede bize yardımcı olsunlar. En ufak bir duman veya alev gördüklerinde 'Alo 177' orman yangın ihbar hattını arayarak bizi bilgilendirsinler” şeklinde konuştu.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

İki çocuk babasının şüpheli ölümü

Haberi Oku