Gündem:
KAMUYA DEVREDİLEN OKULLAR HALKIN HİZMETİNDE

 Hain darbe girişiminden sonra, Fethullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ/PDY) bağlantılı olduğu tespit edilen ve Olağanüstü Hal kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ve Mahkemece verilen kararlar doğrultusunda Kamuya devredilen okullar halkın hizmetine sunuldu.

15 Temmuz darbe girişiminin Milletçe bertaraf edilmesinden sonra, Alanya’da bulunan 5 özel okul kapatılarak tüm varlıkları ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğüne devri gerçekleşmişti. Devir işlemlerinin ardından 15 Temmuz Şehitlerimizin aziz hatırasının okullarda yaşatmak üzere gerekli çalışmalar yapıldı ve Şehitlerimizin isimleri okullara verildi.

TANRISEVEN “ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASI OKULLARDA YAŞATILACAK”

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Kamuya devredilen oklularla ilgili yaptığı değerlendirmede, Alanya’da bulunan 5 özel okulun aslına uygun bir şekilde değerlendirildiğini ve şehitlerin hatıralarının okullarda yaşatılacağını söyledi. Kaymakam Tanrıseven “Kanun Hükmünde Kararname ve Mahkemece verilen kararlar doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlüğüne devri gerçekleşen okullarda,  15 Temmuz Demokrasi Şehitlerinin yanı sıra, 15 Temmuzun Kahraman Şehidi Ömer Halisdemir ve Alanya’mızın Şehidi  Coşkun Nazilli'nin ismi ve hatıraları yaşatılacaktır” dedi.

HALKININ HİZMETİNE SUNULAN OKULLARDA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Yapılan çalışmalar kapsamda Alanya’da; Özel Hayat Ufuk İlkokulunun ismi, Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu olarak, Özel Ufuk Ortaokulunun ismi, Şehit Ömer Halisdemir  Ortaokulu olarak ve Özel Ufuk Anadolu Lisesi, Özel Ufuk Fen Lisesi ve Özel Ufuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin ismi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve Alanya Bilim ve Sanat Merkezi olarak değiştirildi. Okulların yeni isim tabelaları asılırken öğrenci kayıt işlemleri de başladı.

banner111
Anahtar Kelimeler
Okul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'da şehirlerarası seyahat edebilecek...
Alanya Kaymakamlığı Seyahat İzin Kurulu şehirlerarası seyahat edebilecek kişileri açıkladı.

Haberi Oku