Turizm:
OKULLAR GEÇ AÇILSIN MI?

 Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacak 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın Kurban Bayramı sonrasındaki 28 Eylül Pazartesi tarihine ertelenmesini önerdi. 

Bu sene otellerin istenilen doluluk oranlarını yakalayamadığını hatırlatan TÜROFED Başkanı Ayık, okulların açılış tarihinin Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesinin bu sene doluluk konusunda sıkıntılar yaşayan otellere merhem olabileceğini ifade etti. 

HEM AİLELERE HEM OTELCİLERE KATKI

Osman Ayık şöyle konuştu: "Bu sene farklı nedenlerden dolayı otellerimiz ciddi bir kayıpla sezonu geçirmektedir. Avrupa ve Rusya pazarlarındaki kaybı önlemek için iç pazar büyük bir öneme sahip. Bilindiği üzere iç pazarın tatil hareketleri ise büyük oranda okulların tatil olup olmamasına bağlı. Bu nedenle 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacak 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın Kurban Bayramı sonrasındaki 28 Eylül Pazartesi tarihine ertelenmesi turizm sektörüne büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu sayede otellerimiz kayıplarını biraz olsun telafi edebileceklerdir. Okulların Kurban Bayramı sonrasında açılması hem ailelere hem de otellere katkı sağlayacaktır" dedi. 

'TATİLE ÇIKMA ORANI YÜZDE 25 'E ÇIKAR'

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, ayrıca okul tatil zamanlarının yeniden planlanması gerektiğini de söyledi. Ayık, "Okul tatil zamanlarının yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Tatiller bölgesel ve mevsimsel olarak yeniden planmalı. Ülkenin bütün bölgelerinin aynı anda tatil yapması turizm sektörünün iç pazardan sağlıklı bir şekilde yararlanmasını engellemektedir. Bölgesel olarak yeniden planlanacak tatiller ailelerin tatile çıkmasını sağlayacaktır. Bölgesel planlama ile tatile çıkma oranı yüzde 25'e çıkacaktır. Bu durum otellerin 12 ay hizmet vermesini de sağlayacaktır" diye konuştu. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya'da 2 otel o listede

Haberi Oku