banner203

KOMŞUYA KANALİZASYON VE İÇME SUYU PROJESİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Gazipaşa’nın kanalizasyon ve içme suyu sorununun çözümü için çalışma başlattı.

KOMŞUYA KANALİZASYON VE İÇME SUYU PROJESİ

 Gazipaşa ASAT Birimi, ilçe merkezi’nde kanalizasyon ve içme suyu hat döşeme çalışmaları başlattı. Son olarak İnceğiz Mahallesi’nde yüksek basınçlı sondaj kuyusu açan ASAT, 90 metrede suyu bulsa da daha verimli ve kaliteli suyu vatandaşlara ulaştırabilmek için 185 metreye indi. İnceğiz Mahallesi’ndeki tüm hanelerin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan çalışma sevinçle karşılandı.

banner111
KALICI ÇÖZÜMLER GETİRİLDİ

Karalar, Gökçebelen, Göçük ve Küçüklü mahallelerinde yapılan yüksek basınçlı sondaj çalışmalarıyla vatandaşların su sorunlarına kalıcı çözümler getirildi. Yine, Beyobası Mahallesi’ne bin metre, Korubaşı ve Hasdere mahalleleri arasına da bin 500 metre içme suyu hattı döşendi. Gazipaşa’nın 11 merkez mahallesinde ise toplam 7 bin metre kanalizasyon hattı çalışması yapıldı.

100 YILLIK SU ÇİLESİ SON BULACAK

Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’da 100 yıldır su hasreti çeken Hasdere Mahallesi’ni suya kavuşturmak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Taşımalı su ile ihtiyacını karşılayan Hasdere’nin çilesine son verecek 8 bin 800 metrelik içme suyu hattı büyük oranda tamamladı. Bölgeye yapılacak olan 2 adet su deposuna 3 ayrı kaynaktan su alınarak Hasdere Mahallesi’ndeki 20 haneye dağıtılacak.

6 MİLYONLUK KARASU PROJESİ

Gazipaşa’da Karalar, Ilıca, Kızılgüney ve Yeniköy mahallelerinin su sorununa son verecek Karasu Projesi de aralıksız sürüyor. 6 milyon lira yatırım bedelli proje ile Kaş yaylasında bulunan Karasu Kaynağı’ndan alınacak olan su, kilometrelerce uzaklıktan taşınarak Karalar, Yeniköy, Kızılgüney ve Ilıca mahallelerine ulaştırılacak. Proje ile Kaş yaylasının da su sorunu çözüme kavuşturulacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 13:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83