banner203

TÜREL YENİ KART SİSTEMİNİ ANLATTI

Yeni kart sistemini kısa süre içinde uygulamaya başlatacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni kartlar için depozito bedeli alınmayacağını, vatandaşların kartlarının içindeki paraları kullanmaya devam edeceğini söyledi. Başkan Türel, ulaşım esnafının uzun zamandır istediği rotasyonu da tüm toplu ulaşım araçlarında uygulamaya başlayacaklarını dile getirdi.

TÜREL YENİ KART SİSTEMİNİ ANLATTI
Antalya’nın ulaşım sıkıntıları çözmek için yeni yatırımları birbiri ardına hayata geçiren, kavşaklar, yollar yapan, toplu taşımada Türkiye’ye örnek olacak uygulamalara imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, trafik çilesini her an yaşayan ulaşım esnafı ile bir araya geldi. Türel, Pamfilya Tur çalışanları ile yaptığı görüşmede esnafın tüm sorunlarını bildiğini ve omuz omuza mücadele verdiklerini ifade etti.

ULAŞIMDA ÇOK BAŞLILIK KİMSENİN İŞİNE YARAMAZ

Bıraktıkları gibi bir ulaşım sistemi bulamadıklarını dile getiren Başkan Türel; “Ben Antalya’da görevden ayrılıyorken iki başlı toplu taşıma sistemi vardı. Göreve yeniden geldik ve bir baktık ki, altı başlı toplu ulaşım sistemine dönmüşüz. Bu kimsenin işine yaramaz. Ne esnafın işine yarar, ne idarenin işine yarar, ne de belediyenin işine yarar. Ama iş bilmez yönetimler iş başında olunca maalesef basiretsiz kararlar almak suretiyle esnafımızı böyle parçalayacak bir takım yanlışların içine girmişler. Göreve geldiğimizden bu yana bu işleri düzeltmeye çalışıyoruz. Kısmen düzelttiklerimiz oldu. Sizlere teşekkür ediyorum. Çünkü sizlerin dik duruşu olmasa o bugüne kadar düzelttiğimiz bir kısmı düzeltemezdik. Bundan sonrada çözmeye devam edeceğiz” dedi.

HİZMETLERİN GERÇEK SAHİBİ SİZLERSİNİZ

Trafik çilesinin artık yapılan ulaşım, kavşak yatırımlarıyla çok ciddi bir şekilde çözdüklerini kaydeden Türel, “Bu yatırımları sizlerin sayesinde yapıyoruz. Sizler bizlere destek veriyorsunuz. Göreve getiriyorsunuz. İş bilen, çalışan kadrolar göreve geldiğinde bu hizmetler yapılıyor. Bunlar daha önce yapılıyor muydu? Antalya’nın benden önceki 5 senesini siz yaşadınız. Bizler bugün bir şey yapıyorsak sizler bizi göreve getirdiğiniz için yapıyoruz. Sizler bize destek olduğunuz için yapıyoruz. O yüzden bu hizmetlerin gerçek sahibi sizlersiniz. Ben sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır” şeklinde konuştu.

YENİ KART SİSTEMİNİN SAHİBİ BELEDİYE

Halk kartın tavsiye sürecinin başladığını ifade eden Başkan Türel, “Artık önümüzdeki hafta halk ile alakası olmayan kart ile ilgili tasfiye yazısını yazacağız. Kart uygulamasını Ulaşım A.Ş. yani Belediye olarak biz yapacağız. A, B, C şahsı bundan sonra bu işin içinde olmayacak. Yeni kart sistemimizle çok değil birkaç ay içerisinde uygulamaya koyacağız” diye konuştu.

YEN KARTTA KART DEPOZİTO ÜCRETİ YOK

Yeni gelecek kart sistemiyle ilgili olarak vatandaşların mağdur olmaması için düzenlemeler yaptıklarını vurgulayan Türel; “Eski kartlarda hakkı, ücreti olan vatandaşlarımız bu ücretlerini kullanacaklar. Kartları muhtemelen yenileyeceğiz.

Yenilerken de geçmişte olduğu gibi kart depozit ücreti almayacağız. Kartları vereceğiz ve böylece yeni kart sistemini uygulamaya geçireceğiz” dedi.

ROTASYON BAŞLIYOR

Sistemin hayata geçirilmesi ile birlikte ulaşım esnafının talep ettiği rotasyonunda uygulanmaya başlayacağını ifade eden Başkan Türel, “Bundan sonra az yolcusu olan hatta giden otobüsümüzle, çok yolcu olan hatta giden otobüsümüz arasında bir fark kalmayacak. Havuzda biriken parayı herkes kendi kapasitesine göre paylaşacak. Böylelikle hatlar arasındaki ‘Sen şu hatta gittin, ben bu hatta gittim" kavgası bitecek. Hatlar arasındaki kavga da bittiği gibi hatlarda da rotasyon olacağı için bugün buraya giden otobüs yarın diğer hatta gidecek. Burada bu paylaşımla ilgili sorun çözülmüş olacak” şeklinde konuştu.

Göreve gelmelerinin ardından Antalya’da her alanda görülen değer artışının otobüs hatlarında da görüldüğünü ifade eden Başkan Menderes Türel “Yapacağımız düzenlemelerle otobüslerimizin değeri daha da artacaktır. Dolayısıyla burada eşit ve adaletli bir sistemin sizlerin desteğiyle kurduğumuz zaman bütün meseleyi temelde çözmüş olacağız. Artık bütün kardeşlerimizi Antalya’nın içerisinde toplu ulaşımda hizmet verebilir bir hale getireceğiz. Biz sizlerle ilgili bu çalışmaları çok yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 11:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83