ALAADDİN KEYKUBAT'A 3 ADAY

Kurucu rektörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin üstlendiği ALAKÜ için YÖK tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 3 aday sunuldu

ALAADDİN KEYKUBAT'A 3 ADAY
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALAKÜ) için YÖK 3 aday belirleyip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sundu. YÖK'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu ALAKÜ rektör adayları arasında Ahmet Pınarbaşı, Fatih Gültekin ve Mustafa Demirci yer alıyorlar. Rektör adaylarının özgeçmişleri şöyle:

PROF DR. AHMET PINARBAŞI (Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı)

Kahramanmaraş doğumlu olan Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra MEB bursu ile yüksek lisans ve doktorasını sırasıyla 1991 ve 1996 yıllarında ABD’nin Pennsylvania eyaletindeki Lehigh Üniversitesinde tamamladı. 2002 yılında Fulbright Araştırma Bursu ile yine Lehigh Üniversitesinde bir yıl çalışmalar yürüttü.
1997 ile 2011 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde yardımcı doçent ve doçent olarak hizmet verdi. 2012 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'ne profesör olarak atanan  Pınarbaşı’nın uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 18 makalesi, uluslararası konferanslarda sunduğu 7 bildirisi, ulusal hakemli dergi ve konferanslarda 10 yayını bulunuyor. Danışmanlığı altında 2 adet doktora, 10 adet yüksek lisans öğrencisi mezun oldu.

PROF. DR FATİH GÜLTEKİN 

Fatih Gültekin 1966'da Konya'da doğdu. 1984-1990 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamlayan Gültekin, 1991-1996 yılları arasında aynı üniversitenin sağlık bilimleri enstitüsünde 
biyokimya doktorası yaptı. 2002-2007 yılları arasında Süleymen Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya dalında doçent olarak dersler veren Gültekin daha sonra profesör doktor oldu.

PROF. DR. MUSTAFA DEMİRCİ
   
Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Ortaçağ Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Demirci, Milli Eğitim Bakanlığı, Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İslam Tarihi Araştırma Görevlisi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Selçuk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü'nde görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 14:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83