İmalatçılara kredi desteği

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, imalatçılara KOSGEB'den 2016 yılı makine teçhizat kredi faiz desteğinden yararlanmaları çağrısında bulundu.

İmalatçılara kredi desteği

 Demir'in konuyla ilgili açıklaması şöyle: 

banner111
"İmalat sanayinde faaliyet gösteren KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı, KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletmelerin kullanacakları YERLİ VE YENİ makine-teçhizat alımlarının desteklenmesine yönelik olarak Kredi Faiz Desteği uygulayacak.
Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 1.500.000 TL.
Sıfır faizli olarak uygulanacak programda işletme başına 300.000 TL’lik kredi faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak.
Kredi vadesi ilk 6 (altı) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay

Programda 8 banka yer alıyor:
AKBANK T.A.Ş.
DENİZBANK A.Ş.
C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
GARANTİ BANKASI A.Ş.
HALK BANKASI A.Ş.
İŞ BANKASI A.Ş.
VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
YAPI KREDİ BANKASI

Teminat sıkıntısı çeken işletmelerin bu sorunlarının giderilmesini teminen Kredi Garanti Fonu A.Ş. de programda yer alacak.
işletmeler 2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği için, 19 Eylül – 03 Ekim 2016 tarihleri arasında //kradi.kosgeb.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru formunu doldurmasıyla KOSGEB müdürlüğü onay süreci başlayacaktır. Sürece ilişkin açıklamalar başvuru sayfasında bulunan kullanıcı rehberinde yer almaktadır.
İşletmelerin başvuru yapabilmeleri için KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve güncel kobi bilgi beyannamelerini onaylı olması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 12:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83