Alanya Ramazan Meydanı’nın geliri depremzedelere

Ramazan ayında yapılacak faaliyetler ile ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bugün kurulan Ramazan Meydanı’ndaki stantlardan elde edilecek tüm gelirin depremzedeler için kullanılacağını duyurdu.

Alanya Ramazan Meydanı’nın geliri depremzedelere

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık encümen toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutlayan Başkan Yücel, Alanya Belediyesi olarak Ramazan ayı için gerçekleştirdikleri hazırlıkları açıkladı. Ramazan ayında sosyal yardım ve destekleri arttırarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıracaklarını vurgulayan Başkan Yücel, merkezde Eşgilik Düğün Salonu’nda her gün 3 bin kişilik iftar sofrası kurulacaklarını, ihtiyaç sahibi ve engelli bireylerin evlerine kadar ulaştıracaklarını söyledi. Yücel, Mahmutlar, Konaklı ve Avsallar'da haftalık oralarda Ramazan etkinlikleri ve iftar çadırları kurulacağını, ayrıca ilk etapta 5 bin 250 ihtiyaç sahibi için Ramazan paketlerini hazırladıklarını ve dağıtımın başladığını ekledi. 
Yücel, Ramazan ayının manevi iklimini yaşatmak için belediye binası yanında kurulan Ramazan Meydanı ile her gün iftardan sonra etkinliklerin devam edeceğini belirterek “Bu yıl meydanımızda yiyecek ve içecek stantlarından elde edilen tüm gelirleri deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için kullanacağız” diyerek herkesi etkinliklere davet etti. Başkan Yücel, afet bölgesine yardımları da artırarak devam ettireceklerini vurguladı.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83