banner203

Alanya Ziraat Odası genel kurula gidiyor

Alanya’ya kazandıracakları yeni projeler olduğunu ifade eden Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, 6 Şubat’ta düzenlenecek genel kurul için tekrar aday olduğunu açıkladı. Göktepe’nin karşısına şu ana kadar aday çıkmadı.

Alanya Ziraat Odası genel kurula gidiyor

Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, 6 Şubat’ta düzenlenecek genel kurul öncesi üreticilere seslendi. Oda binasında açıklama yapan Göktepe, “2019’un Şubat aylarında devralmış olduğumuz hizmet yolculuğu 4 yılda devam etti. Bugüne geldiğimizde 4 yıllık süre içerisinde ekip arkadaşlarımızla birlikte bitirdik. 4 yıl hiç heyecanımızı kaybetmedik. Elimizden geldiğince üreticilerimizin yanında olmaya çalıştık. Gece gündüz, yağmur çamur demeden elimizin hep taşın altına koyarak yeniliği, inovasyonu üreticilerimizle buluşturarak süreci bitirmeye çalıştık. 6 Şubat’ta genel kurulumuz olacak. Genel kurula delegelerimizi, üyelerimizle aramızda köprü vazifesi gören muhtarlarımızı ve bütün üreticilerimizi davet ediyoruz. Biz bu tür yerlerde kendimizi hep emanetçi olarak gördük. Her gün kendimize bunu hatırlatarak yolumuza devam ettik. Daha yapacağımız projeler var. Alanya, ülke tarımına ödememiz gereken borçlarımız var. Bunun bilincindeyiz. Bu düstura ekibimizle birlikte aday olmayı düşünüyoruz” dedi.

“CİDDİ BİR SÜREÇ GEÇİRECEĞİZ”

banner111

Alanya’nın şu anda kuraklıkla sınandığını vurgulayan Göktepe, “Biz tarihinde ilk defa kış ayında açık alanda muz ve avokadoyu suladık. Bu iyice düşünülmesi gereken bir durum. Yaz aylarında ciddi bir süreç geçireceğiz. Bu hafta itibarıyla yüksek kesimlere kar yağışı başladı. İlçemizde hava kısmen yağışlı geçiyor. Dimçayı Barajı’nda doluluk oranı yüzde 42. Şubat ayına girerken bu çok düşük bir rakam. Üreticiler güvenilir gıdayı üreticilere ulaştırmak için tasarruflu su kullanımı yapıyor. Tüketiciler de mutlaka suyu tasarruflu kullanmalı” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83