banner203

Başkan Arıkan'dan 30 Ağustos mesajı

Başkan Arıkan'dan 30 Ağustos mesajı

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan yayımladığı mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Arıkan yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “30 Ağustos, Ayyıldızlı bayrağımızın gölgesinde Edirne’den Kars’a “Ne mutlu Türk’üm!” diyebilenlerin zaferidir! Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir; İleri!” emri ile cephede ölüme gülerek koşan, bizlere bugün bu cennet vatanı miras bırakan şanlı ecdadımızın zaferidir.

Bu zafer; ateşten gömlek giyerek yedi düvele karşı savaşan Türk’ün gücünün simgesi, dünyaya büyük bir ders, bize ise bayramdır.Bu bayram, vatanı için serden geçip dünyaya Türk kadınının yılmaz gücünü gösteren; Halide Edip’lerin, Kara Fatma’ların, Halime Çavuş’ların, Gördesli Makbule’lerin bayramıdır.

banner111

Bu bayram bugün; Atasının izinde cumhuriyetin yılmaz bekçilerinin, Mustafa Kemal’in emanetine sahip çıkan Türk milletinin, 1922 kararlılığı ile 100 sene önce ne ise aynı hassasiyet ile vatanını müdafaa etmekten bir adım geri durmayacak, bir çift mavi gözde özgürlüğü bulan Aziz Milletin bayramıdır.

“Saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna,
Tuğu kaldırmış olan orduların Başbuğuna…”

Mete Han’dan Bumin Kağan’a, Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar; Türk tarihinde yer edinmiş Atalarımızı, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğilerek;30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile tarihimizi zaferlerle taçlandıran ecdadımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Zaferimiz, Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83