Başkan Yücel yerleşik yabancılarla iftar sofrasında buluştu

Başkan Yücel yerleşik yabancılarla iftar sofrasında buluştu

Alanya'da yerleşik olarak yaşayan yabancılar, Alanya Belediyesi’nin kurduğu iftar sofrasında bir araya geldi. Alanya Belediyesi, Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Müftülüğü iş birliği ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar sofrası 130 milletten insanı bir araya getirdi.


Alanya'da yaşayan 130 milletten yerleşik yabancı Alanya Belediyesi, Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Müftülüğü’nün iştirakiyle geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar sofrasında buluştu. Giritlioğlu Camii avlusunda gerçekleşen etkinliğe Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Müftüsü İhsan İlhan, Antalya İl Göç İdaresi Müdürü Derya Erdoğan, Alanya Göç İdaresi Müdürü Mehmet Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ile üyeleri ve Alanya’daki yabancı derneklerin temsilcileri katıldı.

YÜCEL: “SİZLERLE UYUM İÇİNDE BİR ARADA YAŞAMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ”

banner111

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu akşam Alanya’mızda yerleşik olarak yaşayan yeni Alanyalı dostlarımızla iftar soframızda buluştuk. Alanya’da çeşitli dillerden, dinlerden ve medeniyetlerden yaklaşık 130 milletten 54 bin yabancı yerel halkta uyum içinde yaşıyor. Onlarla birlikte olmaktan ve aynı sokakları, aynı evleri, ortak sosyal yaşam alanlarını paylaşmaktan son derece mutluyuz. Buraya gelen herkese ve Alanya protokolüne teşekkür ediyorum. Dünya’da pandemi oluyor, herkes Alanya’yı seçiyor. Savaşlar oluyor yine herkes Alanya’yı seçiyor. İnsanlar doğal afetlerin ardından bile yine Alanya’yı seçiyorlar. Demek ki bu şehirde güzel şeyler oluyor. Bu güzelliklerin devam etmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her zaman söylediğim gibi; Dünya’nın en huzurlu, en mutlu ve en güvenli şehirlerinden birisinin Alanya’nın olduğuna inancım tamdır.”

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2023, 10:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83