banner203

Kızılay iftarda buluştu

Kızılay Alanya Şubesi Başkanı Mehmet Dikici öncülüğünde gerçekleşen iftar yemeğinde Kızılay Alanya Şubesi yönetimi ve aileler bir araya geldi. Yemekte Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi dekan yardımcılığı görevine atanan Doç. Dr .Hasan Basri Savaş’a da Alanya Kızılaya katkıları sebebiyle plaket verildi.

Kızılay iftarda buluştu


Türk Kızılay Alanya Şubesi iftar yemeğinde biraraya geldi. Kızılay yönetimi ve ailelerinin katıldığı iftar yemeğinde hem iftar açıldı hem de sohbet edildi. Yemeğin ardından konuşma yapan Kızılay Alanya Şube Başkanı Mehmet Dikici “Kızılay'ın dünyanın en büyük yardım kuruluşu olduğunu herkes biliyor. Tabi bu büyüklük maddi açıdan en çok yardım yapan bir kurum olmaktan ziyade uluslararası arenada ve basında da öne çıkan bir kurum. Esas büyüklüğünün ben şahsen manevi büyüklük olduğunu düşünüyorum. Bizim medeniyetimiz bize insanların en hayırlısı başka insanlara en fazla faydası dokunandır diyor. Bu kadar insana yardım eli uzatan bu iş yaparken bağışçılar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi görüyor. 8 binden fazla çalışanı olan bir kurum. Dolayısıyla ülkemizin aynı zamanda Kuva-yi Milliye gücü. Masada ve sahada güçlü olması için ülkemizin bu yönden de milli bir kuvvet. Osmanlımızın 154 yıllık Kızılay'ıdır. Bizde Kızılay Alanya Şubesi olarak son 3 yıldır Alanya'da 10 binden fazla aileye yardım ulaştırdık. Birçok sosyal kültürel ve eğitim faaliyetleri yaptık. Tabi ki yardımsever vatandaşlarımızın ve sizlerin sayesinde bunları yapabildik” dedi.

banner111


Alanya Kızılay’da başarılı bir görev süreci geçiren Savaş ise veda konuşmasında biz burada aile olarak görev yaptık gönül rahatlığı ile görev yaptık. Başkanımız benim için öz ağabey kadar yakın ve güvendiğim bir isim. Yeni yönetiminde tekrar tebrik ediyorum tü kademeleri ile bir ekip için gönlümüz rahat gözümüz arkadan kalmadan gidebileceğiz” diye konuştu
Dikici daha sonra Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi dekan yardımcılığı görevine atanan Doç. Dr. Hasan Basri Savaş'a plaket takdim etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83