banner203

Nevruz Bayramı etkinlikleri yapıldı

Nevruz Bayramı etkinlikleri yapıldı

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Nevruz Bayramı Kutlama Etkinlikleri programına katıldı. 

Nevruz Bayramı kapsamında düzenlenen program Atatürk Anıtı önünden Kaymakam Ürkmezer, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan, Kurum Müdürleri, Siyasi partiler, öğrenci, öğretmen ve vatandaşların katılımıyla kortej eşliğinde İskele Şelale Meydanına yürünmesiyle başladı.

banner111

Mehter Marşı gösterilerinin yapıldığı kutlamalarda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Ateş’in günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapmasıyla devam etti. Daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu konuşma yaparak vatandaşların ve katılanların Nevruz Bayramını kutladı.

Başkan Yardımcısı Alaettinoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Kaymakam Ürkmezer vatandaşlara hitap ederek “Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor nevruz bayramınızı kutluyorum. Bu gün baharın ve yeniden doğuşun simgesi olan nevruz bayramını kutlama sebebiyle toplanmış bulunuyoruz. 6 Şubat’la birlikte başlayan depremler sebebiyle biz millet ve devlet olarak büyük bir üzüntü içerişindeyiz. Ancak başta deprem bölgeleri olmak üzere bütün memleketimizde birlik ve beraberlik içerişinde inşallah bu kötü günlerinde üstesinden geleceğiz. Bizim birlik ve beraberliğe vesile olacak çok şeye ihtiyacımız var ve nevruz bayramı da bunlardan biri. Alanya’mızda nasıl ki her zaman bu birlik ve beraberliği gösterdiysek bu deprem zamanında da gösterdik. Türklüğün ve Türk kültürünün başkenti olmayı hak eden bir Alanya’da böyle güzelliklerde bir arada olmaktan gerçekten çok mutluyuz. İnşallah öğrencilerimiz de, öğretmenlerimiz de Alanya’mızda yaşayan çeşitli milletlerden insanlarımızla birlikte bizler de bu kötü günlerin daha da hızlı bir şekilde atlatılması için birlik ve beraberliğin sağlanmasında bir adım olması temennisiyle burada olan herkesin ve bütün Alanya’mızın nevruz bayramını kutluyor hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra Kutlamalarda öğrencilerin şiir okuması, Kaymakam Ürkmezer, Başkan Yardımcısı Alaettinoğlu ve katılımcılar ile birlikte Nevruz Bayramının sembollerinden olan ateş yakımı, ateşten atlama, demir dövümü gerçekleştirildi.

Kutlamalarda Kaymakam Ürkmezer ve Belediye Başkan Yardımcısı Alaettinoğlu tarafından İran ve Kazakistan Dernekleri stantlarını ziyaret edilerek vatandaşların nevruz bayramlarını kutladılar, Kaymakam Ürkmezer ve Belediye Başkan Yardımcısı Alaettinoğlu tarafından vatandaşlara nohutlu pilav ikram edildi.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83