banner203

Rüzgar’dan TAPDK uyarısı

TAPDK 2023 yılı satış belgesi süre uzatımı işlemleri devam ediyor. Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden alınacak süre uzatım TAPDK belgeleri için son başvuru tarihi 31 Mart 2023 olduğu bildirildi.

Rüzgar’dan TAPDK uyarısı

Konuyla ilgili açıklama yapan Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, "2023 yılı TAPDK süre uzatım işlemleri 31 Mart Cuma günü sona erecek. Açık içki satışı yapanlar için, ilgili belediyeden alınan işyeri açma ve çalışma ruhsatı, TAPDK belgesinin aslı, perakende satış yapanlar için, ilgili belediyeden alınan işyeri açma ve çalışma ruhsatı, TAPDK belgesinin aslı, toptancılar için, varsa ilgili belediyeden alınan işyeri açma ve çalışma ruhsatı, turizm işletme belgeleri ve TAPDK belgesinin aslı ile İlçe Müdürlüğümüze gelmeleri gerekmektedir" dedi.

banner111

İlçe Müdürü Rüzgar, esnafın mağdur olmaması için süre uzatım işlemini son günlere bırakmaması gerektiğini söyledi. Rüzgar sözlerine şöyle devam etti; “Belirtilen süre içinde satış belgesi süre uzatım işlem bedellerini yatırmayan ve müdürlüğümüzde işlemlerini yaptırmayan satıcıların TAPDK belgeleri geçerliliği bitecek.  Süre uzatım işleminin sona ermesini müteakip ürün satın alamayacaklar ve belgelerinin geçerlilik süresi içerisinde ellerinde bulunan ürünleri tasfiye edeceklerdir. 31 Mart 2023 Cuma günü mesai saati sonuna kadar süre uzatım işlemi yaptırmayan satıcıların faaliyete devam etmek istemeleri durumunda, yeniden belge almaları gerekmektedir. İlk defa satış belgesi talebinde bulunacaklardan da aynı bedeller tahsil edilecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2023, 13:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83