banner203

Alanya'nın ünlü müteahhiti hayatını kaybetti

Alanya'nın ünlü müteahhiti hayatını kaybetti

Alanya’da inşaat sektörünün duayenlerinden, Alanyaspor Asbaşkanı  Oktay Cebeci amansız hastalığa yenik düştü. Cebeci’nin uzun süredir amansız hastalık nedeniyle hastanede tedavi gördüğü biliniyordu. Oktay Cebeci’nin cenazesi bugün öğleyin Mahmutlarda adına yaptırdığı Oktay Cebeci Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Bektaş Aile Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Oktay Cebeci kimdir?

1947’de Kayseri’de dünyaya gelen Oktay Cebeci, Cebeci İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. Kayseri’de 10 yıl konut üretip sattıktan sonra rotasını Alanya’ya çeviren Oktay Cebeci, Cebeci İnşaat’ı 1982 yılında Alanya’da kurdu.

Cebeci İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Cebeci’nin mühendis olan büyük oğlu Ahmet Cebeci ile mimar ve strateji uzmanı küçük oğlu Ayhan Cebeci, halen yardımcıları olarak görev yapıyor.

Ticari ve turistik proje inşaatlarında uzmanlaşan Cebeci İnşaat, daha çok Alanya’da inşa ettiği villa, apartman ve otellerle biliniyor. Alanya’nın farklı yerlerinde bin 500 konut ve 2 otel inşa eden Cebeci İnşaat’ın başlıca projeleri Villas, Cebeci Kestel, Cebeci Residence, Atlantis Residence, Blue Bay Residence ve Alanya Country Club olarak sıralanıyor.

Rest Property
Şirket, geçen ocak ayında 607 konutluk Azura Park projesini de satışa çıkardı. 26 dönüm arazi üzerine 60 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen projede tatil köyü ve konut konsepti tek bir projede birleştiriliyor.

Cebeci İnşaat Şirketi 1982 yılında Oktay Cebeci tarafından Alanya’da kurulmuştur. Oktay Cebeci, şirketin kurucusu ve yöneticisidir. İki oğlu da yönetici yardımcılarıdır. Büyük oğlu Ahmet Cebeci deneyimli bir mühendis ve yerel planlama kanunları ve ulusal inşaat standartları konusunda uzmandır. Küçük oğlu Ayhan Cebeci çok başarılı bir mimar ve pazarlama stratejileri uzmanıdır.

banner111

Cebeci İnşaat Şirketi yaşam, ticari ve turistik proje inşaatlarında uzmanlaşmıştır. Bunlar içerisinde Alanya Türkiye’de daireler, villalar, ticari mekanlar, oteller ve apartmanlar yer alır.

Bugüne kadar Alanya’nın farklı yerlerinde 1500 daire ve 2 otel, Cebeci Şirketi tarafından inşa edilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 06:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83