banner203

Antalya Diplomasi Forumu'na Alanyalı damgası

Antalya Diplomasi Forumu'na Alanyalı damgası

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu’nun ikinci gününde ikili görüşmelerini sürdürdü. Çatışma halinde olan Rusya ve Ukrayna’nın, Bakan Çavuşoğlu’nun yoğun girişimleri sonucu Dışişleri Bakanları düzeyinde katılım sağladığı ve tüm dünyada büyük ses getiren Forum bugün sona erdi.

banner111

Öte yandan Antalya Diplomasi Forumu’na Alanyalılar damga vurdu. Bakan Çavuşoğlu’nun özel davetlisi olarak Antalya Diplomasi Forumu’na; İsveç Alanya Fahri Konsolosu ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Tokuş, Sri Lanka Antalya Fahri Konsolosu Ali Kamburoğlu, Bakan Çavuşoğlu’nun kardeşi, Kültür ve Turizm Bakan Danışmanı Hayri Çavuşoğlu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Alanyalı Mevlüt Yeni, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreter Yardımcısı Alanyalı Ömer Kocaman ve Alanyalı araştırmacı yazar Selimhan Yeniacun da katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, Alanya’dan katılım sağlayan Hilmi Tokuş ve Ali Kamburoğlu’na özel olarak teşekkür etti.

Bakan Çavuşoğlu, Belek Turizm Bölgesi’ndeki NEST Kongre Merkezi’nde düzenlenen ADF marjında, Ruanda Dışişleri ve Uluslararası İş Birliği Bakanı Vincent Biruta, Bangladeş Dışişleri Bakanı A.K. Abdul Momen, Kosova Dışişleri Bakanı Donika Gervalla-Schwarz ile bir araya geldi.

Forum kapsamında Moritanya Dışişleri Bakanı İsmail Ould Cheikh Ahmed, Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş ve Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg ile görüşen Bakan Çavuşoğlu, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Fikrim Damka, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbaev ile buluştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.