CEZAEVİNDEKİ ZEHİRLENMEYE DERİN SORUŞTURMA

Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, dün akşam Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda meydana gelen zehirleme olayı ile ilgili soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini ifade etti.

CEZAEVİNDEKİ ZEHİRLENMEYE DERİN SORUŞTURMA

 Dün akşam Alanya Devlet Hastanesi'ne zehirlenme şüphesi ile 105 mahkumun kaldırıldığını belirten Başsavcı Taşkın, "Zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılan tüm mahkumlar, kapalı bölümden açığa alınan mahkumlar. Sayı 105 ancak bunların sadece 30'unda zehirlenme olayı mevcut. Diğerleri 'Acaba bizde de bir şey var mı' endişesi üzerine hastaneye getirildiler. Gerçekten zehirlenme şüphesi görülen 30 hükümlü ve tutuklu ise ayakta tedavi görerek tekrar cezaevine nakledildiler" dedi.

banner111
GÜVENLİK KAMERASI İNCELENİYOR

Tavuk yemeğinden şüphelendiklerini de belirten Başsavcı Taşkın, "İlk etapta tavuk yemeğinden şüphelenildi ve yemekten, sudan numune alınarak Halk Sağlığı Laboratuvarı'na gönderildi. Fakat aynı yemekten kapalı bölümde bulunan mahkumlar da yedi. Zehirlenme olsa onlarda da olurdu. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştirdik. Gıdada bir bozulma var mı? Acaba yemek kapalıdan açığa gelirken içine bir şey mi atıldı? Kasıt var mı? Bu şüpheler üzerinde de duruyoruz. Gıdaya o sırada bir müdahale mi oldu? Güvenlik kamerası görüntüleri tek tek inceleniyor. Bir sorumlu varsa mutlaka ortaya çıkacaktır. Bunlar çok yönlü olarak başlattığımız soruşturmanın sonunda belli olacak" dedi. 


"HASTA YAKINLARI RAHAT OLSUNLAR"

Hasta yakınlarının rahat olmalarını söyleyen Başsavcı Taşkın, "Yoğun bakım servisinde ya da hastanede yatan bir mahkum yok. Hasta yakınlarını endişelenmesin. Hastaneye kaldırılan 105 mahkumdan sadece 30'u rahatsızlık yaşamış ve bunlar da ayakta tedavi gördüler. Buna tıp dilinde Nom Spastik deniliyor. Nedeni belli olmayan zehirlenme olayı" ifadelerini kullandı. 

MAHKUMLAR  TABURCU EDİLDİ

Zehirlenme şüphesi ile hastanelerine gelen tüm mahkumların tedavilerinin yapıldığını belirten Alanya Devlet hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan, ""Önemli bir vak'a yok. 30 kadar hastada Nom Spesifik denilen, yani nedeni belli olmayan bir zehirlenme olayı olmuş. Bu şu demek bakteriyel ya da mikrobik olmayan zehirlenme. Fazlı yemek ya da yemeği karıştırdığınızda meydana gelen olayın aynısı. Gerekli incelemeler yapılıyor. Diğer mahkumların ise psikolojik ya da 'Acaba bizde mi zehirlendik' şüphesi ile gelen vak'alar" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 20:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83