banner203

YÜCEL, GAZETECİLERE ÇALIŞMALARI YERİNDE TANITTI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, basın mensupları ile birlikte merkez ve doğu bölgesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

YÜCEL, GAZETECİLERE ÇALIŞMALARI YERİNDE TANITTI

 Yeni Belediye binasın yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Başkan Yücel, ”Önceliğimiz; belediye binasından önce Alanya’ya kent meydanı kazandırmak. 20 yıldır tartışılan kent meydanı sorunun çözerek, halkımıza en kaliteli hizmeti vermek.  Kentimize  belediyeciliğin en güzel şekilde yapılabileceği akıllı bir hizmet binası kandıracağız.” dedi.

banner111
44 PARK VE YEŞİL ALAN PROJESİNDEN 18’İ TAMAMLANDI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu sabah basın mensuplarına ilçede yapılan bazı hizmetleri yerinde tanıttı. İlk olarak Dinek Parkını basın mensuplarıilegezen Başkan Yücel, ParkBahçeler Müdürlüğü tarafından projelendirilen 44 yeşil alan ve parktan 18 tanesinin tamamlandığınıkaydetti. BaşkanYücel, devam eden çalışmalarla birlikte 2 yılda, 44 adet parkın halkın hizmetine sunulacağını söyledi. Başkan Yücel, Dinek parkının ardından, yeniden düzenleme yapılan Alaattin Keykubat Parkına geçti. Burada Basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Yücel, daha sonra yapımı tamamlanan Sak Irmağı park ve yeşil alan projesini basın mensuplarına tanıttı. İçerisindekafeterya, tenis masaları, jimnastik aletleri ve spor alanlarının bulunduğu alanın bölgenin çehresini değiştireceğini belirten Başkan Yücel, özellikle Kuzey Alanya ile birleşen yerleşim yoğunluğunun olduğu bu bölgenin nefes alacağını anlattı.

“KARDEŞ ŞEHİRLERDEN GELEN KONUKLAR YENİ BARINAĞA HAYRAN KALDILAR”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, daha sonra Demirtaş Mahallesi’nde 24 dönümlük alana sokak hayvanları için yapılacak Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezini gezdi. Yeni barınağın 3 milyon TL’ye mal olacağını belirten Başkan Yücel, şubat ayında barınağın hizmete başlayacağını açıkladı. Hayvan refahını sağlayacak modern tesisleri ve hayvan mezarlığını da bünyesinde barındıran Barınağın Avrupalıların büyük takdirini kazandığını anlatan Başkan Yücel, “Yunanistan’dan gelen kardeş şehir heyetleri sokak hayvanları için böyle bir merkezin yapıldığını duymuşlar. Bizi takdir ettiler. Çünkü ülkelerinde hayvan barınağı yokmuş. Biz Alanya Belediyesi olarak Türkiye’de ilk olan bu merkez gibi pek çok projeyi hayata geçirmeye her zaman adayız. Bu arada sokak hayvanlarının gerek bakımlarında gerekse ihtiyaçlarının karşılanmasında bizleri yalnız bırakmayan hayvan sever dernekleri ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum”.dedi.


MAHMUTLARA, YEŞİL ALAN VE KAFETERYA 

Basın mensupları ile gezisini Mahmutlar Mahallesi’nde yapımı devam eden kafeterya ve yeşil alan çalışmasını inceleyerek sürdüren Başkan Yücel, “Mahmutlar mahallesinde halkın nefes alabileceği, aileleri ile hoş vakit geçirebileceği bir alan yoktu. Belediyeye ait olan bu alanı Mahmutlar halkına yeşil alan ve dinleti alanı olarak kazandırmak istiyoruz.” dedi.

OBA KIZ ÖĞRENCİ YURDU 2016-2017 EĞİTİM YILINA HAZIR

Oba mahallesinde yapımı devam eden Kız Öğrenci Yurdunu da inceleyen Başkan Yücel, burda basın mensuplarına bilgi verdi. Kız yurdunu özellikle kırsal mahallelerden gelen öğrenciler için düşündüklerini belirten Başkan Yücel, “Kız Yurdumuz 2016-2017 eğitim öğretim dönenime hazır olacak. Kırsal mahallelerde yaşayan ve kalacak yer sorunu yüzünden okula gidemeyen kız çocuklarımızı için bu yurdu yapıyoruz. Engelli odaları ile kapasitesi  160 kişiyi bulunuyor.” diye konuştu.

YENİ HİZMET BİNASI

Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başlanacak yeni belediye hizmet binası projesi hakkında da belediye binasının yapılacağı alanda basın mensuplarına ayrıntılı bilgi veren Başkan Yücel, Belediyebelediye hizmet binasının yapılacağı alanı ve projeyi basın mensuplarına tanıttı. Başkan Yücel, imar tadilatı ile alanın 4.5 dönümden  10 dönüme çıkardıklarını söyledi. Yücel, ”Yeni bina 9 bin m2 kapalı otoparkı, yeşil alanları ve sosyal donatıları ile örnek bir hizmet binası olacak. Ulaşımı kolay, halkımıza en iyi şekilde hizmet sağlayacak akıllı hizmet binası olacak. Şu an kullandığımız hizmet binasının 5 katı büyüklüğünde 24.500 m2 inşaat alanına sahip. Hem doğuya hem batıya hitap edecek şekilde merkezde bulunuyor.” dedi. Yeni bina için en uygun yerin burası  olduğunun altını çizen Başkan Yücel, “Önceliğimiz Alanya’ya bir kent meydanı kazandırmak.20 yıldır tartışılan kent meydanı sorununu da yeni belediye binası ile çözmüş olacağız.” diye konuştu.

TOSMUR’A TEMİZLİK İŞLERİ ŞANTİYESİ

Tosmur Mahallesi’nde yapımı süren Temizlik İşleri Şantiyesini basınmensuplarıile gezen Başkan Yücel, şantiyenin doğu mahallelerinehizmetvereceğinisöyledi. Batı bölgesinde olduğu gibi bu bölgeye de bir terfi merkezi yapacaklarını kaydeden Başkan Yücel, Demirtaş’a kadar olan bölgenin çöpünü bu terfi merkezinde toplayarak buradan dağıtımını yapacaklarını söyledi.

YENİ TAKSİ DURAKLARI 

Alanya’da yenilenen taksi duraklarından Cikcilli Taksi Durağını basın mensuplarına tanıtan Başkan Yücel, yeniduraklarla kente kimlik kazandıracaklarını söyledi. İlçe genelinde 28 adet taksi durağının bulunduğunu hatırlatan Başkan Yücel,”20 tanesini yeniliyoruz. 15 ila 20 bin TL’ ye mal oluyor. Duraklarda aynı zamandabankamatikkulübesi debulunuyor. Estetik açısından yine örnek projelerimizden birisi.” dedi.

HALK EKMEK BÜFELERİ

Alanya belediye Başkanı Adem Murat Yücel, halk ekmek büfelerini yeniden dizayn ettiklerini belirterek, “Bu proje ile hem kente kimlik kazandırmak hem de dar gelirli vatandaşlarımıza bir katkı sunmak istiyoruz.” dedi.TAVŞANDAMI VE MAMADI’YA YENİ PROJE 

Basın mensupları ile gezisini Merkez Şantiye de sonlandıran Başkan Yücel, burada çalışmalar hakkında genel bir değerlendirme yaptı. Başkan Yücel,”19 ay boyunca  18parkın yapımını tamamladık ve yapım aşamasındaki 25 park alanının da projesi hazır.2 yıllık çalışma programız için 44 adetparkı hizmete sunmuş olacağız. Tavşan damı ve Mamadı projelerimizde yapım aşamasında.” dedi.

8 ADET DÜĞÜN SALONU PROJESİNDEN 3’Ü TAMAMLANDI

Merkezde ve mahallelerde 8 adet düğün salonu projesi olduğunu belirten Başkan Yücel, ”Bunlardan 3 tanesi tamamlandı. 5 tane merkez,Konaklı,Mahmutlar da olmak üzere 5 tane daha yapımına başlanacak. AyrıcaBurçaklar Mahallesinde 5 mahalleyehizmet verebilecek bir düğün salonu yapacağız. Kestel deki kır lokantasında çalışmalar devam ediyor.” dedi.

19 AYDA 160 KM ASFALT 350 KM YOLM DÜZENLENDİ

Fen işleri Müdürlüğünün çalışmaları hakkında ilgi veren Başkan Yücel, kırsal mahallelerin altyapısı için 2 milyon TL tutarında altyapı malzemesi alımı yapıldığını kaydetti. Başkan Yücel, ”Bir yıllık çalışma programında 160 km asfalt yaptık. Kırsal mahallelerde 350 km yol düzenlemesi yapıldı. Asfalt ve altyapıda yıllık hedeflerimizi kat be kat aştık. Çalışmalarımız tüm bölgelerde devam ediyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 17:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83