Konya'da “dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” Yürüyüşü

Konya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, 10 Mayıs “Dünya Sağlık için Hareket Et Günü” kapsamında yürüyüş düzenledi.Zafer Meydanı’nda başlayan yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdürü Selim Çelenk, Konya...

Konya'da “dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” Yürüyüşü

Konya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, 10 Mayıs “Dünya Sağlık için Hareket Et Günü” kapsamında yürüyüş düzenledi.

Zafer Meydanı’nda başlayan yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdürü Selim Çelenk, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirici, Konya İl Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Saltuk Demir, Sağlık, Belediye, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları katıldı. Sağlık çalışanları olarak fiziksel aktiviteye önem verdiklerini belirten Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Saltuk Demir, “Konyalıları, fiziksel aktiviteye ve bunun en temeli olan yürüyüşe teşvik etmeye çalışıyoruz. ‘Haydi Konyalım Yürümek Lazım’ sloganımızı tekrarlıyoruz. Fiziksel aktivite sağlıklı yaşamın en temel etkenlerinden bir tanesidir. Bu nedenden dolayı sağlığımızı iyileştirmek, zinde kalabilmek için spora ve sağlıklı yaşama teşvik etmek istiyoruz. Bu nedenle de bir yürüyüş organize ettik” şeklinde konuştu.

Konya’nın coğrafyasının düz olması ve yürünebilir olmasına dikkat çekmek için ‘Haydi Konyalım Yürümek Lazım’ sloganıyla bu etkinliği başlattıklarını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirici de, “Konyalıya bu düz ortamda, gerçekten araçlarını park etmeleri, asansörü terk etmeleri ve bir gün boyunca ne kadar fazla yürüyebilirlerse yürümelerini öneriyoruz. Gerçekten sağlık için en başta gelen hareketi artırmak ve spor yapmaya dikkat çekmek için bugün böyle bir program organize edildi” diye konuştu.

banner111

Konuşmaların ardından yürüyüşe katılan yaklaşık 250 kişi, Zafer Meydanı’ndan başlayarak Alaaddin Tepesi’ni dolaşıp başlangıç noktasında yürüyüşü tamamladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83