KATHLEEN TURNER ANTALYA’DA

Perdeden ve sahneden taşan enerjisiyle tanınan Kathleen Turner, 52. Antalya Uluslararası Film Festivali’ne geliyor.

KATHLEEN TURNER ANTALYA’DA

Turner, başrollerini Michael Douglas ve Danny DeVito ile paylaştığı, 1989 yapımı Güllerin Savaşı filmininözel gösterimine de katılacak.

banner111
52. Uluslararası Antalya Film Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da sinemanın usta isimlerine ev sahipliği yapıyor. 1980 ve 90’ların en önemli yıldızlarından Kathleen Turner, Antalya’ya geliyor. Beyazperdedeki ustalığını tiyatro sahnesine de taşıyan sanatçı, yıllardır oynadığı birbirinden farklı rollerle Hollywood ikonu olmayı sürdürüyor.

Gerek ülkesinde gerek uluslararası arenada geniş kitleler Turner’ı özellikle Michael Douglas’la birlikte oynadıkları, oyuncuya ilk Altın Küre’sini kazandıran “Amazon’da Fırtına / Romancing the Stone”, “Nil’in İncisi / Jewel of the Nile” ve “Güllerin Savaşı / War of the Roses” adlı sevilen gişe hitleriyle hatırlıyor. Güllerin Savaşı, bu kez festival kapsamında Antalya’da sinemaseverlerin karşısında olurken, izleyiciler Turner’la yan yana, aynı salonda nostaljik bir yolculuğa çıkmanın büyüsünü yaşayamaya hazırlanıyor.

Sinema Tarihinde İz Bırakan Oyunculuk

O bir femme fatale, o bir mutsuz eş, o bir romantik maceracı, o bir mafya tetikçisi, o bir muhafazakar anne, o bir kaprisli aktris, o bir Güneyli güzel, o bir yardımsever rahibe… “Body Heat”ten (1981) Broadway oyunu “High”a (2011) dek canlandırdığı karakterlerle Kathleen Turner, ne kadar değişken ve enerjik bir oyuncu olduğunu dün olduğu gibi bugün de gösteriyor. Sanatçının 35 yıllık kariyerinde çok önemli bir yere sahip olan, Komedi Müzikal Film dalında En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre ödülü kazandığı, John Huston filmi “Prizzi’s Honour / Prizziler’in Onuru” yapılalı ise tam 30 yıl oldu.

Tiyatroda yoğun biçimde çalışan, yönetmenlik de yapan Turner’ın kitapları da özellikle kadınlara ilham veren biyografik yapıtlar olarak raflardaki yerini alıyor. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında ülkemize ilk kez gelen sanatçı altı gün kalarak Güllerin Savaşı gösteriminin yanı sıra söyleşilere katılacak ve özel bir workshop da gerçekleştirilecek…

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 17:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.