banner203

Toklu'dan liste ve istifa açıklaması

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, yönetim kuruluyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Toklu'dan liste ve istifa açıklaması
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu yönetim kuruluyla toplantıda bir araya geldi. Parti binasında açıklamalarda bulunan Toklu, "2 Aralık'taki kongrenin ardından ilk yönetim kurulu ile toplantımızı yaptık. Mazbatımızı da aldık. Alanya tarihinde nadir görülen kalabalık bir kongre gerçekleştitdik. Kongreye katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, belediye başkanına oda dernek başkanlarına teşekkür ederim." dedi.

"BU DURUMDA BİZE GÖREV DÜŞÜYOR"

Oluşturdukları listeyle ilgili bir soruya da cevap veren Toklu, "Kongre öncesinde listemizi oluşturmak adına çeşitli istişareler, çalışmalar yaptık. 12-13 günlük süre içerisinde tüm partililerle bir araya geldik. Türkiye genelinde de gerçeklşmiş olan bir partimizdeki yenilenme ve gençlik ruhunu Alanya'ya yansıtmaya başladık. Listemizi oluştururken birçok başvuru vardı. 350'ye yakın başvuru gerçekleşti. Bu 350'ye yakın başvuru içerisinden 38 yönetim kurulu üyesi belirlemek zorundaydık. 38 yönetim kurulunu belirledik. Tabiki ufak tefek kırgınlıklar veya isteklerin yerine gelmemesiyle ilgili sıkıntılar olabilir ama burada görev bize düşüyor. Bundan sonraki süreçte de parti tabanımızı kucaklayıp parti içerisinde oluşabilecek en ufak kırgınlığı bile gidermekle yükümlüyüz. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda yapacağız. Yönetimimizin şekillenmesi, ilk toplantısını yapmasıyla da inşallah bundan sonraki sürecin çok güzel geçeceğinin de göstergesi bu." diye konuştu.


"İSTİFA YOK"

Listedeki bazı kişilerin listede bulunan bazı isimleri görüp bunlarla çalışmayacağını söyleyerek istifa ettikleriyle ilgili soruya da cevap veren Toklu, "İstifa gibi bir şey söz konusu değil. Zaten gittiğimiz listeyle şu an yönetimimiz gerçekleştiriyoruz. Divana teslim ettiğimiz listeyle çalışmalarımızı yapıyoruz. Herhangi bir istifa söz konusu değil. Ama şöyle bir durum var. Bakan Çavuşoğlu da bunu konuşmasında telaffuz etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da çeşitli platformlarda bunu sık sık telaffuz ediyor. Olaya dava olarak bakmak gerekiyor. AK Parti kişilerin partisi değil. Bir dava hareketidir. Bu hareket sadece 2001'de başlamış bir hareket değil. Öncesindeki bu oluşuma, davaya emek vermiş kişilerin de gerçekleştirdiği bir hareket. Bu davaya kişiler üzerinden değil, ekip üzerinden bakarsak bu dava başarılı olur. Bu davanın neferleriyiz. Bu davanın, partimizin de başarılıolması için elimizden gelen her şeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 17:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83