MUHTARIN İSYANI: İNEKLER OTLUYOR

Mahmutlar Mahallesi'nde bulunan Naula Antik Kenti'nin yıllardır terk edilmiş bir vaziyette bulunduğuna dikkat çeken Muhtar Ahmet Top, "Şu anda bu bölgede inekler otluyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

MUHTARIN İSYANI: İNEKLER OTLUYOR
Mahmutlar Mahallesi'nde bulunan Naula Antik Kenti yıllardır bakıma alınmadı ve turizme kazandırılmadı. Muhtar Ahmet Top yetkililerden yardım istedi.

Mahmutlar'da Mahallesi'nde denize 200 metre mesafede olan Naula Antik Kenti'ne yıllardır hiç bir bakım yapılmaması bölge halkını ve Muhtar Ahmet Top'u isyan ettirdi. İçerisinde 8 kilise, 2 Tapınak ve 1 Amfi Tiyatro bulunan antik kent uzun yıllardır turizme kazandırılmayı bekliyor. Konuyla ilgili konuşan Muhtar Ahmet Top, "Mahmutlar'da 33 dönüm Antik Kent, içinde 8 Kilise 2 Tapınak 1 Amfi Tiyatro bulunan Naula'nın turizme açılması için yalnız 600-700 bin liraya ihtiyaç var. Ancak burası ile ilgili yıllardır herhangi bir çalışma yapılmadı. 2008 yılında mavi dosya ile dönemin Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a gittik, bir sonuç çıkmadı. Konuyu Büyükşehir Belediyesi'ne ilettim yine bir sonu çıkmadı" dedi.

'İNEKLER OTLUYOR'

Muhtar Ahmet Top, "Turizm için ülkenin kalkınması için yıllardır burada bulunan antik kente 600-700 bin TL ayıramıyor. Tarihi Antik Kent'te şu anda inekler otluyor. Bu konuda yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını istiyorum. Heryere, her kuruma dilekçe gönderdim. Yazmadığım bir tek Almanya ve Japonya kaldı. Onlara yazsam şimdiye yapmışlardı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 11:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
yerel
yerel - 6 yıl Önce

ya bu adam muhtar mı belediye başkanı falan mı durmadan bişilere itiraz ediyor mahmutlar şuan da zaten köy diye geçiyor gelişmiş olmasına rağmen neyin kafası bu yeter bıktık

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83