banner203

Rusya'dan turizmciyi sevindirecek haber

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin açıkladığı son rapora göre, ülkede erken rezervasyona olan ilgi oldukça yüksek. Nedeni ise rublenin önemli ölçüde değer kazanması, makroekonomik durumun istikrarlı görünmesi ve otellerin sunduğu indirim fırsatları.

Rusya'dan turizmciyi sevindirecek haber

 ATOR'un Slatet.ru'dan aktardığı verilere göre, ocak ayında yapılan tur aramaları aralık ayına göre yüzde 36, 2016 yılının aynı ayına göre ise yüzde 48.9 oranında arttı. Yapılan toplam aramaların yüzde 70'i tek başına tatile çıkmak isteyenlerden oluşurken, aileleriyle birlikte tatile çıkmak isteyenlerin ramalarında ise geçen yılın ocak ayına kıyasla yüzde 63'lük artış olduğu kaydedild. 

banner111
Raporda öne çıkan noktalar şöyle:

*En çok arama 4 yıldızlı oteller için yapıldı (toplam aramaların yüzde 28'i)

*Beş yıldızlı oteller için yapılan aramalar toplam aramalar içinde yüzde 27.1'lik yer tuttu.

*Aramaarın yalnızca yüzde 19.6'sı 3 yıldızlı oteller için yapıldı.

*Slatet.ru'nun verilerine göre erken rezervasyon aramalarında en popüler ülke yüzde 13.4 ile Tayland. Ancak Tayland, geçen yılın ocak ayında yüzde 26.2'lik bir paya sahipken, bu yıl yaklaşık yarı yarıya geriledi. 

*Tayland'ı, yüzde 11.2'lik payla Türkiye takip etti.

*Türkiye'nin aramalardaki payı geçen yılın ocak ayına göre yüzde 1.653, aralık ayına göre ise yüzde 81.6 oranında artmış durumda.

*Türkiye'nin Ruslar için bir kış destinasyonu olmadığı göz önüne alındığında, söz konusu artışın yaz sezonuna dönük kampanyaların sonucu olduğu çıkarılabilir. 

*2017 yılının ocak ayında, popüler yaz destinasyonlarına dönük aramalarda ise ortalama yüzde 127'lik artış kaydedildi.

*Aramalardaki bu artışın nedenleri; rublenin değer kazanması, Rusya'daki makroekonomik durumun istikrarlı görünmesi ve otellerin yaptığı kampanyalar olarak gösterildi.

*Yunanistan'a dönük tatil aramaları aralık ayına göre yüzde 127, geçen yılın ocak ayına göre yüzdeyüzde 66 artarak yüzde 5.1'lik paya ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 16:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83