Politika:
Sümer'den Budak'a tepki

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ATSO’da gerçekleştirmeyi planladığı toplantı için gönderdiği davet mektubunda kullandığı ifadelere tepki gösteren AK Parti Antalya İl Başkanı Avukat Rıza Sümer, “Hiç kimse ATSO’yu siyasi emellerine ve gelecek planlarına alet etmesin” dedi. 

Ana muhalefet partisinin ekonomik kriz söylentileri ile bir algı çalışması içerisine girdiğini aktaran AK Parti il Başkanı Rıza Sümer, bu durumdan en çok iş adamları ve esnafın zarar gördüğünü belirtti. Sümer, “Son günlerde bazı çevreler ekonomik kriz algısı oluşturarak, bundan medet umar hale geldi. Ülkemizin son dönemde içinden geçtiği süreç herkesin malumu. Tüm yaşananlara rağmen Türkiye ekonomisi büyümeye devam etmektedir. Turizm sektöründe yaşanan sorunlar nedeni ile oluşan durumu reddedemeyiz. Bu süreci de hep birlikte omuz omuza aşacağız. Bazı çevreler tarafından ekonomik veri süsü ile ekonominin kötüye gittiği dillendirilmeye başladığını üzülerek görüyoruz. Türkiye ekonomisi ekonomik kriz günlerini AK Parti iktidarı ile geri de bıraktı. Ekonomimiz her türlü durumu atlatabilecek güçtedir. ATSO Başkanlığı yapan Çetin Osman Budak’ın Antalya ekonomisini iyi bildiğini düşünüyorum. Felaket senaryolarının en çok iş adamlarını etkilediğini, en büyük zararı yatırımcıların, sanayicilerin gördüğünü, basiretli bir iş adamının böylesine açıklamalar yapmaması gerektiğini çok iyi biliyordur ” diye konuştu.

ATSO’yu siyasi zemine çekiyorlar
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya ziyareti sırasında ATSO’da gerçekleştirmeyi planladığı toplantıya da değinen AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, son dönemde bazı kişilerin kendi gelecek planları için ATSO’yu siyasi zemine çekmeye çalıştıklarını kaydetti. Bunun artık gözle görülür hale geldiğini dile getiren Sümer, “herkes istediği partiye hizmet etmekte özgürdür. Kimsenin kendisi ile ilgili siyasi plan yapmasına da karşı değiliz. Ancak ATSO gibi şehrin tüm iş adamlarını temsil eden bir kurum siyasi zemine çekilmek istenirse buna izin vermeyiz” dedi.
Başkan Rıza Sümer CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın toplantının daveti için Antalya Protokolüne gönderdiği mektupta kullanılan ifadelere de tepki gösterdi. Çetin Osman Budak’ın Türkiye: Cumhuriyet tarihinin en ağır travmalarının yaşandığı sorunlarla bir dönemden geçiyor. Bu süreç; günlük yaşamı ve sosyal hayatı zorlaştırırken, ekonomik sorunlarda giderek derinleşiyor” şeklindeki ifadelerine cevap veren Sümer, “Türkiye’de ekonomik ya da siyasi bir sorun yaşanmamaktadır. Hain darbe girişimine göğüslerini siper eden milletimiz cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Antalyalıları Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil eden bir ismin açıklamalarında ve kullandığı ifadelerde daha dikkatli olması gerekir” dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Rıza Sümer

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

CHP'de lise örgütlenmesi yapıldı
Chp Alanya Gençlik Kolları İlçe Başkanı Çağdaş Erdem, Lise Komisyonunun (Halk Lise) görev dağılımını...

Haberi Oku