Sağlık:
HASTANE PERSONELİ ENGELLERİ KALDIRDI
Alanya Belediyesi engelli birey ve yakınlarına yönelik yaptığı çalışmalarla ‘Herkes İçin Alanya’ projesini aktif halde tutmaya devam ediyor. Bu kapsamda Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi biriminin yürüttüğü Toplumda Engelli Farkındalığı semineri engellilerin aktif olarak hizmet aldığı kurum ve kuruluşlarda verilmeye devam ederek, toplumun konuya ilişkin duyarlılığının arttırılması sağlanıyor.

BELEDİYE PSİKOLOĞU BİLİNÇLENDİRİYOR

Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Müdürü Psikolog Esra Yemez tarafından Alanya Devlet Hastanesi personeline verilen seminerde, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi birimin yaptığı çalışmalar, engelli tanımı, engel grupları, engel gruplarına göre davranış şekilleri, engelli bireylerin sağlık alanında var olan hakları ile engelli bireylere empati konu başlıkları anlatıldı.

SEMİNER 3 GÜN SÜRECEK

Aynı zamanda işitme engellilerin dünyası ve temel işaret dili çalışmalarından harfler, sayılar, günlük diyalog konuşmaları öğretildi. Uygulamaların eşlik ettiği çalışmada hastane personelinin katılımı sağlanarak engelli bireylerin psikolojileri, yaşam içerinde karşılaştıkları güçlükler, doğru yardım teknikleri konularında bilgilendirme yapıldı. Üç gün sürecek olan seminerde temizlik personeli, hasta kabul yönlendirme sekreterlik ve sağlık personeline toplumda engelli farkındalığı anlatılacak.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Covid-19 ilk doz aşıyı olduktan sonra virüse...

Haberi Oku