1.Gazipaşa Yağlı Güreşlerine geri sayım başladı

1.Gazipaşa Yağlı Güreşlerine geri sayım başladı


Gazipaşa’da 23 Nisan Pazar günü Koru sahilde bulunan Halk Büfe yanında 1. Gazipaşa Yağlı Güreşleri yapılacak. Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen güreşlerde altın kemerli başpehlivanlar da olmak üzere yaklaşık 600 pehlivan er meydanına çıkacak.
Gazipaşa Belediyesi, 1. Gazipaşa Yağlı Güreşleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl ilki düzenlenecek Gazipaşa Yağlı Güreşleri’nde Türkiye’nin dört bir yanından gelecek yaklaşık 600 pehlivan güreş severlere heyecan dolu anlar yaşatacak.
ALTIN KEMERLİ BAŞPEHLİVANLAR GAZİPAŞA YAĞLI GÜREŞLERİ’NDE
Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Yağlı Güreşlerde Türkiye’nin ünlü başpehlivanları; Ali Gürbüz, Cengizhan Şimşek, İsmail Balaban, Turan Balaban, Yusuf Can Zeybek, İsmail Erkal, Orhan Okulu, Ali İhsan Batmaz ve Menderes Saltuk başta olmak üzere 40 başpehlivan er meydanında kol bağlayacak.  Gazipaşa Belediyesi Yağlı Güreşleri, 23 Nisan Pazar günü yapılacak. Gün boyu sürecek müsabakalar saat 10.00’da başlayacak. 
BAŞKAN YILMAZ’DAN DAVET
1. Gazipaşa Yağlı Güreşleri’nde çok güzel müsabakalara ev sahipliği yapılacağını belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “Ata sporumuzu ve geleneklerimizi Gazipaşa’mızda yaşatmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz yağlı güreşlerimizi geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından güreşçilerin katılacağı kıran kırana geçecek müsabakalarla dolu 1. Gazipaşa Yağlı Güreşleri’ne tüm halkımızı bekliyoruz.” dedi.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83