banner203

ALKÜ Tömer iftar yemeğinde buluştu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), ALKÜ’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler ve aileleriyle iftar yemeğinde buluştu.

ALKÜ Tömer iftar yemeğinde buluştu

Dünyanın farklı 40 ülkesinden öğrencisi ile öğretimine devam eden TÖMER, Ramazan ayının hoşgörü ve paylaşım ayı olmasından yola çıkarak yaklaşık 250 kişiyi iftar davetinde buluşturdu. İftar programına ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Kasım Aydemir, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Cem Şaktanlı, öğretim üyeleri ve ALKÜ TÖMER öğrencileri katıldı. İftar öncesinde davete katılanlara hitaben yaptığı konuşmada Rektör Kalan, gerçekleştirilen organizasyonla Ramazan ayının sevgi ve kardeşlik ruhunun perçinlendiğini dile getirerek; “Dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrencilerimiz ile böylesi bir iftar yemeğinde buluşuyor olmaktan ziyadesiyle mutlu oldum.” dedi. 

banner111

ALKÜ TÖMER Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Bora Bayram ise konuşmasında yabancılara Türkçe öğreten bir kurum olarak Türk kültürünün de arttırılmasına önem verdiklerini belirtti. TÖMER Müdürü Bayram, ders içinde olduğu kadar ders dışı faaliyetlerin de önemine dikkat çekerek, iftara katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Ardından TÖMER öğrencileri, sundukları imkânlardan dolayı şükranlarının nişanesi olarak ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’a hediye takdim etti. Programda, yabancı öğrenciler geleneksel kıyafetlerle Ramazan manileri okuyan davulcu ile ikram edilen Osmanlı macununa yoğun ilgi gösterdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83