‘Mesleki Eğitimle Evinizi Yeniliyoruz Projesi’

‘Mesleki Eğitimle Evinizi Yeniliyoruz Projesi’

banner111

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz'ın tanıttığı proje şu şekilde: 'İlçemizdeki Mesleki ve Teknik Liselerimizde okuyan öğrencilerimiz, hem ülkemizin ekonomisine katkı sağlıyor hem de sosyal sorumluluk projelerinde görev alarak toplumsal farkındalığı yüksek bireyler olarak yetişiyorlar.
 Alanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz her zaman olduğu gibi yine bu projede de sorumluluk bilinci ile başarılı bir çalışma sergilemiştir.
Antalya'da, ilçemizin de içinde bulunduğu 4 ilçede "Mesleki Eğitimle Evinizi Yeniliyoruz Projesi"  gerçekleştirilmiştir. Bu proje ile evini yenileyerek daha iyi bir yaşam ortamı sağladığımız ailemize yeni evleri hayırlı olsun. İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak Alanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerine, öğretmenlerine, meslek lisesi öğrencilerini tebrik ederek destek veren esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Mesleki eğitimin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.
Lise tercih sürecinde olan öğrenci velilerine de mesleki eğitime kayıtsız kalmamalarını istiyorum.
Hatta lise tercihlerinde proje okullarından sonra 1.sıraya Anadolu Liselerini değil meslek liselerine yazmalarına istiyoruz.'
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83