Yorgun Uyananlar Dikkat

Bahar aylarında sabahları yorgun uyanan, halsizlik ve vücutta ağrı şikayeti olanların ozon tedavisiyle günü daha dinç geçirebilecekleri bildirildi.Özel Medicana Konya Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Mehmet Portakal, son...

Yorgun Uyananlar Dikkat

Bahar aylarında sabahları yorgun uyanan, halsizlik ve vücutta ağrı şikayeti olanların ozon tedavisiyle günü daha dinç geçirebilecekleri bildirildi.

banner111

Özel Medicana Konya Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Mehmet Portakal, son yıllarda önemi artan ozon tedavisinin birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığını söyledi. Doğal bir tedavi yöntemi olan ozon tedavisi hakkında bilgi veren Uzman Doktor Mehmet Portakal, “Hücre yenileyici özelliği var, kan dolaşımını artırıyor, kasları güçlendiriyor. Biz daha çok romatizmal hastalıklarda kullanıyoruz. Faydası görüldükçe çok değişik rahatsızlıklarda kilo vermek amacıyla, nörolojik rahatsızlıklarda bazı metabolik hormonal bozukluklarda kullanıyoruz ve çok önemli sonuçları var” dedi.

Yorgunluk hisseden ve vücudunda ağrılar olanlara da ozon tedavisini öneren Doktor Portakal, “Romatizmal hastalıklarda özellikle bu günlerde sık görülen, bahar aylarında sabah insan yorgun olarak uyanıyor. Halsizlik, yorgunluk, vücudun değişik bölgelerinde ağrılar, zorlanmalar olabiliyor ve güne hep yorgun başlıyor. Sık görülen bir problem bundan çok faydasını görüyoruz. Kasları daha esnek, dinç hale getiriyor. Hem hava şartlarına karşı direnciniz artıyor, hem de uykunuzu daha çabuk ve kısa sürede alıyorsunuz ve hayata daha aktif devam edebiliyorsunuz” diye konuştu.

Doktor Portakal kireçlenmelerde ozon tedavisinin sıklıkla kullanıldığını da hatırlatarak, “Özellikle diz kireçlenmelerinde eklem aralığına yapılan oksijen ozon karışımı gazlar ve eklem çevresine de yapıldığı zaman o bölgede hem kireçlenmenin ilerlemesini önlüyor, hem de arada bir yastıkçık oluşturduğu için kemiklerin birbirine sürtünmesi ve kasların spazmını gidererek değişik yollarla tedaviye katkı sağlıyor. Yine kullandığımız alanlardan biri de boyun ve bel fıtıkları. Bunlarda direk disk mesafelerine sinirlerin çıktığı alanlara yapıldığı zaman, fıtıkların sinirlere yaptığı baskılar ortadan kalkıyor ve kişi yaşam kalitesi daha da artarak yaşamına devam etmiş oluyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 19:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83