banner203

ÇELİK'TEN ALANYA'YA ZAFER KONUŞMASI

AK Parti’nin kesin olmayan sonuçlara göre tek başına iktidar olması, Alanya’da coşkuyla kutlandı. AK Parti Antalya milletvekili seçilen Sena Nur Çelik, 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarının Türkiye’de demokrasi bayramı günü olduğunu söyledi.

Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasının ardından binlerce AK Partili Hacet Mahallesi’nde bulunan seçim ofisine Türk Bayrakları ve parti bayraklarıyla akın etti. Seçim ofisi önünde toplanan yüzlere partili çalınan şarkılar ve tezahüratlarla tek başına iktidar olmanın keyfini doyasıya yaşadılar. AK Parti’den 5. Sıra adayı olan Sena Nur Çelik ve AK Parti Alanya ilçe teşkilatı da sonuçların ardından seçim ofisinin önüne üstü açık seçim otobüsüyle gelerek halkı selamladı ve kucaklaştılar. Daha sonra ise konvoy halinde ilk olarak 25 metrelik olarak tabir edilen cadde ve Atatürk caddesi üzerinde şehir turu atıldı. Şehir turunun ardından tekrar seçim ofisi önüne gelen AK Parti Antalya milletvekili Sena Nur Çelik ve parti teşkilatı coşkuyla karşılandı.

“KAZANAN KARDEŞLİK VE HUZURDUR”

Bugünün tarihi bir gün olduğunu ifade eden 26. dönem AK Parti Antalya milletvekili Sena Nur Çelik, bugünün milli iradenin tecelli ettiği gün olduğunu söyledi. Çelik, “1 Kasım seçim sonuçları tüm milletimize, ülkemize hayırlı olsun. Bu tarihi günde istikrara sahip çıkan, 13 yılda kazandıklarına sahip çıkan yüce Milletimize, sizlere, şükranlarımı sunuyorum. Bu seçimin galibi tüm milletimizdir. Bu seçimin galibi sizlersiniz. Allah sizlerden razı olsun. Kazanan demokrasidir, kazanan kardeşliktir, kazanan huzurdur. Sandık başına giden herkese teşekkür ediyorum. Bize oy versin ya da vermesin, oyunu kullanan, ülkemizin bu kritik döneminde oylarıyla iradesini ortaya koyan milletimize ve değerli hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“MİLLETİMİZ OYLARIYLA BLOK SİYASETİNE HAYIR DEMİŞTİR”

1 kasım seçim sonuçlarının milletin, istikrara, demokrasiye ve huzura sahip çıktığını gösterdiğini söyleyen AK Parti Antalya milletvekili Çelik, seçim sonuçlarının milletin 7 Haziran seçimlerinden en iyi dersi AK Parti’nin çıkardığına inandığını ve oylarıyla ak partinin politikasını ve izlediği yolu tasdik ettiğini gösterdiğini dile getirdi. Sena Nur Çelik, ”Bugün milletimiz oylarıyla blok siyasetine hayır demiştir, terör siyasetine hayır demiştir. Nefret söylemine, kışkırtmaya ve tahriklere prim vermeyen milletimize şükranlarımı sunuyorum. Seçim kampanyamız boyunca biz mesele memleket meselesi demiştik. Seçim sonuçları gösteriyor ki, milletimiz de meseleyi memleket meselesi olarak görmüştür. Ülkesine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Açık bir şekilde görüyoruz ki, milletimiz tek başına bir iktidardan yanadır, istikrardan yanadır, huzur ve refahtan yanadır. Sadece içeride değil, uluslararası alanda ülkemize karşı yürütülen kara propaganda 1 Kasım'da seçmenden gerekli cevabı almıştır. Milletimiz hiç bir manipülasyona, spekülasyona itibar etmediğini ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE YENİ BİR MORALLE 2023'E YÜRÜMEKTEDİR”

Türkiye’nin seçim sonuçları ile yeni bir atılım dönemine girdiğini sözlerine ekleyen AK Parti Antalya milletvekili Sena Nur Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Türkiye yeni bir moralle 2023'e yürümektedir. Barış içinde, kardeşlik içinde, birlik içinde geleceğe emin adımlarla gönül gönüle, omuz omuza, kol kola yürüyeceğiz. Birbirimize daha da sarılarak, güçlüklere karşı birlikte hareket ederek ülkemiz için çalışacağız. Türkiye'ye Antalya'ya ve Alanya'ya hizmet için var gücümüzle çalışacağız.”

“BUGÜN TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİ BAYRAMI GÜNÜDÜR”

Bugün halkın yeter söz milletin olduğunu söylediğini dile getiren Sena Nur Çelik, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bugün Türkiye’nin demokrasi bayramı günüdür. Bugün bu aziz milletin artık istikrarsızlık, terör, paralel çete istemiyoruz dediği gündür. Bugün bayramdır bayram. Sadece Türkiye’nin değil tüm İslam coğrafyasının bayramıdır. Her zaman zalimlerin karşısında olan, her zaman haksızlıkların karşısında olan kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun. Torosların yiğit evladı, bu topakların evladı bir yörük çocuğu olan yiğit Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na selam olsun. Aziz Alanyalılar, sandıkları patlata patlata, bizi gümbür gümbür iktidara taşıyan yiğit Yörükler, size hangi kelimelerle teşekkür etsem azdır. Vekaletinize layık olabilmek için, size olan borcumuzu ödeyebilmek için daha güzel bir Alanya, daha güzel bir Antalya, daha güzel bir Türkiye için var gücümüzle gece gündüz çalışacağız. Sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Bu dava için fedakarca büyük bir özveriyle sahada çalışan tüm teşkilat üyelerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Takım kaptanımız sayın bakanımız Mevlüt Çavuoğluna, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e, İlçe Başkanımız Mustafa Berberoğlu’na, Büyükşehir belediye koordinatörümüz Hüseyin Güney’e, Kadın Kolları Başkanımız Şükran Çalık’a, Gençlik Kollarlı Başkanımız Alaaddin Işık’a, tüm ak kadınlara ak gençklere şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle yol arkadaşlığı yapıyor olmaktan gurur duyuyorum. Bugün bir son değil bir başlangıç. Bugün Alanya’yı, Antalya’yı Türkiye’yi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için haydi bismillah diyoruz. Bugünden sonra ülkemiz huzur içinde istikrar içinde büyümeye güçlenmeye devam edecek”

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 08:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83