banner203

KELLERİN UMUDU PROTEZ SAÇ

Antalya dahil birkaç ilde şubesi bulunan saç sorunları merkezi, protez saç uygulamasıyla saçları dökülen kişilerin umudu oldu.

KELLERİN UMUDU PROTEZ SAÇ

 Türkiye’de önemli bir sağlık sorunu olan saç dökülmesi ve kellik Antalya’da bir merkez tarafından yapılan protez saç uygulamasıyla tarih oldu. Protez saç uygulamasını gerçekleştiren Aynur Yılmaz, Türkiye’de her 3 erkekten ve her 5 kadından 2’sini saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

banner111
Genetik yatkınlığının yanı sıra stres, tiroid hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, yanlış beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi bazı nedenlerle saçların dökülebildiğini aktaran Yılmaz, “Erkekleri ve kadınları mutsuz eden bu durum protez saç uygulaması ile çözüme kavuşuyor” dedi.

DOĞAL SAÇ GİBİ

Saçları dökülen kişilerin en büyük sorununun yaşlarının büyük göstermesi olduğunu dile getiren Yılmaz, "Saç sorunu olan kişiyi kendi doğal saçı gibi kullanacağı sistemle saçlarına kavuşturuyoruz. Kişi kendi doğal saçı gibi kullanabileceği protez saç uygulaması yapıyoruz. İlk olarak, doğal saç incelemesi kapsamında santimetrede kaç saç var, kalınlığı, saç şeklini tespit ediyoruz. Ardından dökülmüş yada dökülecek olan bölgeyi belirliyoruz. Çıkartılan kalıba göre, yurt dışında kişinin saçının aynı karakterinde bir kalıp hazırlanıyor” dedi.

DENİZE GİRİP, SPOR YAPABİLİRSİNİZ

Gelen protez saçta beyazlık oranının bile aynı olduğunun altını çizen Yılmaz, “Ürünün iki saat içinde uygulaması yapılıyor. Protez saç uzun oluyor, kişinin isteğine göre şekil verebiliyoruz. Kişi bu saçı doğal saçı gibi kullanabilir. Yüzde yüz insan saçıdır. Normal saçta ne yapabiliyorsa aynı işleri yapabilir. Denize gidilebilir, spor yapılabilir, birisi çekebilir. Hiçbir sorun olmaz. Kişi tüm aktivitelerini rahatlıkla yapabilir” diye konuştu.

UYGUN FİYAT

Uygulamanın herkesin bütçesine uygun olduğunu kaydeden Yılmaz, “Dökülme oranına göre fiyat değişiyor. Ortalama bin ile 2 bin 500 TL arasında. Protez saç uygulaması yaptığımız kişinin saçlarının periyodik olarak bakımını yapıyoruz” dedi.

KEMOTERAPİ HASTALARINA OLUMLU KATKI

Saçları dökülen kemoterapi hastalarına da bu uygulamayı yaptıklarını aktaran Yılmaz, hastalarının tedavisine olumlu bir katkı yaptıklarını dile getirdi.
Yılda 200 kişiye bu uygulamayı yaptıklarını kaydeden Yılmaz, şu an takiplerinde olan kişi sayısının ise 3 bini geçtiğini belirtti.
10 yıldır protez saç uygulaması yaptıran 45 yaşındaki Cem Atalay, yaşadığı yaş sorunu ve sosyal ortamlardan kaçma durumunun bu uygulama ile sona erdirdiğini söyledi.

KENDİNE GÜVENİ GELDİ

Saçlarını kazanmasıyla birlikte yeniden kendine güveni geldiğini söyleyen Atalay, “25 yaşımdan sonra saçlarım yavaş yavaş dökülmeye başladı. 10 yıl içinde saçlarımın orta kesimi tamamen döküldü. Saç kalmadığı için ektirme işlemlerinin de başarılı olma şansı yoktu. O nedenle uzun süren araştırmanın ardından protez saç uygulamasını buldum. 10 yıldır sağlıklı şekilde protez saç kullanıyorum. Doğal saçımdan farkı yok. Daha önce yapabildiğim etkinliklerin aynısını bu saçımla da yapabiliyorum. Kendime güvenim yeniden geldi. Yaşadığım yaşlılık sorunu ortadan kalktı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 11:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83