banner203

İNEKLERİN OTLADIĞI ANTİK KENTE ULUSOY EL ATTI

Alanya’ya gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a Alanya Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top ‘İçinde inekler otluyor’ dediği antik kent Naula hakkında bir rapor sundu.

İNEKLERİN OTLADIĞI ANTİK KENTE ULUSOY EL ATTI
Dün Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy Alanya’ya geldi. Başkanlık seçimleri öncesi turizm beldelerini ziyaret turuna çıkan Ulusoy gittiği şehirlerdeki sorunlarla da yakından ilgileniyor.

RAPORDA NE VAR?

Alanya Mahmutlar Mahallesi’nde bulunan Naula antik kenti yıllardır bakım yapılmayı bekliyor. Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top antik kentin bakımının yapılması ve turizme kazandırılması için mücadele ediyordu. Dün Başaran Ulusoy’un yanına gelen Muhtar, Naula ile ilgili bir rapor sundu. Naula’nın özelliklerinden bahsedilen raporda ayrıca Turizm Bakanlığı'na daha önce gönderilmiş olan raporlarda yer aldı.

TELEFON TRAFİĞİ

Rapora göz gezdiren Ulusoy birkaç telefon görüşmesi yaptı. ALTSO Meclis Üyesi ve Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz’la birlikte konuyu görüşen Ulusoy, Naula Antik Kenti’nin turizme kazandırılması gerektiğini söyledi. Bazı bürokratları arayarak konuyla ilgilenmeleri gerektiğini belirten Ulusoy kendisinin de konuyu yakından takip edeceğini söyledi.

2 MİLYON TL

Ulusoy ayrıca Muhtar Top’a Naula’nın turizme kazandırılmasının maddi boyutunu sordu. Muhtar Top 2 milyon Lira civarı bir bütçe gerektiğini belirtti. Ulusoy bölgenin getirisinin bu paradan fazla olacağını söyledi ve konuyla ilgili elinden geleni yapacağının sözünü verdi.

Mahmutlar Mahalle halkı ve esnafı da Muhtar Top’un çabalarından memnun olduklarını dile getirerek Naula’nın Mahmutlar ekonomisi için büyük bir kazanç olacağını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 10:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.