'KİMSE PANİĞE KAPILMASIN GÜVENLİK SORUNU YOK'

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tur Operatörleri ve Turizmciler ile bir araya gelerek Alanya'nın güvenli bir ilçe olduğunu söyledi.

'KİMSE PANİĞE KAPILMASIN GÜVENLİK SORUNU YOK'
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven turizmcilerle bir araya geldiği toplantıda, turizm sektörü ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven yaptığı konuşmada Alanya'nın son gelişmelere rağmen Türkiye’nin en güvenilir yerlerinden birisi olduğunu söyledi. Tanrıseven "Hiç kimse paniğe kapılmasın, dün kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek bir deklarasyon yayınladık. Alanya’ya turist gönderen Ülkelerin büyükelçiliklerine gönderdik ve sizlere de bu deklarasyondan bir örnek vereceğiz. Sizlerde müşterilerinize gönül rahatlı ile durumu izah edebilirsiniz. Devlet bütün birimleri ile görevinin başında. Avrupa’da da bir takım yürüyüşler oluyor. Kurallara uymayan var ise Devlet gereğini yapar. Hiç kimsenin bir endişesi ve kuşkusu olmasın. Turistleri burada güven içerisinde misafir ediyoruz. Karşılaşılacak en küçük bir sorunu dahi Devletin tüm birimleri, Belediyemiz, sivil toplum örgütleri ve turizmcilerle ile el birliği ile çözüme kavuşturuyoruz, endişeye gerek yok” dedi. 

Alanya İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka ise yaptığı konuşmada “Yaşanan olaylar organize bir olay olmamakla birlikte anlık gelişerek maksadının dışına çıkan bir olay. Hiç kimse endişeye kapılmasın" dedi. 

TUR OPERATÖRLERİ VE TURİZMCİLERDEN TANRISEVEN'E TEŞEKKÜR

Tur Operatörleri ve turizmciler de turizmle ilgili hassasiyetlerinden dolayı Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkür ettiler.

Kaymakamlıkta yapılan toplantıya Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, ALTİD Başkanı Burhan Sili, ALTAV  Başkanı Faik Kaptanoğlu, TÜRSAB Başkanı Suat Çavuşoğlu ve diğer turizmciler ile birlikte çok sayıda  Tur Operatörü katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 16:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83