OKULLAR GEÇ AÇILSIN MI?

TÜROFED'den Osman Ayık, turizmde bu yılki sıkıntıların aşılmasına yardımcı olması için okulların Kurban Bayramı'ndan sonra açılmasını önerdi.

OKULLAR GEÇ AÇILSIN MI?

 Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacak 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın Kurban Bayramı sonrasındaki 28 Eylül Pazartesi tarihine ertelenmesini önerdi. 

Bu sene otellerin istenilen doluluk oranlarını yakalayamadığını hatırlatan TÜROFED Başkanı Ayık, okulların açılış tarihinin Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesinin bu sene doluluk konusunda sıkıntılar yaşayan otellere merhem olabileceğini ifade etti. 

HEM AİLELERE HEM OTELCİLERE KATKI

Osman Ayık şöyle konuştu: "Bu sene farklı nedenlerden dolayı otellerimiz ciddi bir kayıpla sezonu geçirmektedir. Avrupa ve Rusya pazarlarındaki kaybı önlemek için iç pazar büyük bir öneme sahip. Bilindiği üzere iç pazarın tatil hareketleri ise büyük oranda okulların tatil olup olmamasına bağlı. Bu nedenle 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacak 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın Kurban Bayramı sonrasındaki 28 Eylül Pazartesi tarihine ertelenmesi turizm sektörüne büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu sayede otellerimiz kayıplarını biraz olsun telafi edebileceklerdir. Okulların Kurban Bayramı sonrasında açılması hem ailelere hem de otellere katkı sağlayacaktır" dedi. 

'TATİLE ÇIKMA ORANI YÜZDE 25 'E ÇIKAR'

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, ayrıca okul tatil zamanlarının yeniden planlanması gerektiğini de söyledi. Ayık, "Okul tatil zamanlarının yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Tatiller bölgesel ve mevsimsel olarak yeniden planmalı. Ülkenin bütün bölgelerinin aynı anda tatil yapması turizm sektörünün iç pazardan sağlıklı bir şekilde yararlanmasını engellemektedir. Bölgesel olarak yeniden planlanacak tatiller ailelerin tatile çıkmasını sağlayacaktır. Bölgesel planlama ile tatile çıkma oranı yüzde 25'e çıkacaktır. Bu durum otellerin 12 ay hizmet vermesini de sağlayacaktır" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 17:31

Burak Oztunc

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner121

banner97

banner111

banner144

banner82

banner83