LİTVANYA'DA İŞLEM TAMAM

19-23 Ağustos tarihleri arasında Litvanya’ya iş gezisi düzenleyen ALTSO Heyeti, Litvanya temaslarını tamamladı.

LİTVANYA'DA İŞLEM TAMAM
Heyet iş gezisinin son gününde, Trakai bölgesini ziyaret ederek, Trakai Belediye Başkanı Edita Rudeliene’nin de yer aldığı toplantıya katıldı. 
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Trakai bölgesinin Litvanya’nın en önemli turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, bu özelliğiyle Alanya’ya benzediğini söyledi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Litvanya’ya düzenlediği iş gezisine katılan ALTSO Heyeti, Litvanya temaslarını tamamladı. ALTSO Heyeti, iş gezisinin birinci gününde Türkiye-Litvanya İş Forumu’na katılmış, arkasından da firma ziyaretleri gerçekleştirmişti. İkinci gün ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Litvanya Büyükelçiliği’nde düzenlenen toplantıya katılan heyet, iş gezisinin son gününde Trakai bölgesini ziyaret etti.

BAŞKAN ŞAHİN ALANYA’YI ANLATTI

Trakai Belediyesi’nin düzenlediği toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’nın tarihi, kültürü ve sosyal hayatı başta olmak üzere Alanya hakkında önemli bilgiler aktardı. Alanya’nın Trakai bölgesi gibi önemli bir turizm merkezi olduğuna dikkat çeken Başkan Şahin, Alanya’da çok sayıda yerleşik yabancının bulunduğunu söyledi.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın mevcut üye yapısı hakkında da katılımcılara bilgiler aktaran Başkan Şahin, ALTSO üyelerinin istekleri doğrultusunda iş gezileri düzenlediklerini ifade etti.

RUDELİENE: “TRAKAİ BİR TURİZM MERKEZİ”

Karşılıklı bilgi alışverişinin gerçekleştirildiği toplantıda Trakai Belediye Başkanı Edita Rudeliene ise Trakai’nin Litvanya’nın en önemli turizm merkezi olduğunu söyledi. Trakai’nin çok sayıda göle ve ormana ev sahipliği yaptığını da dile getiren Rudeliene, bölgenin turizm altyapısı hakkında da çeşitli bilgiler aktardı.

Rudeliene, ayrıca ALTSO’nun Litvanya’ya gerçekleştirdiği iş gezisinin bir sivil toplum kuruluşunun önemini ortaya koyduğunu belirterek, Başkan Şahin’i tebrik etti.

Toplantının sonunda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Trakai Belediye Başkanı Edita Rudeliene’ye, ALTSO Heyeti’ne gösterdiği misafirperverlikten dolayı Alanya’yı tanıtıcı ürünler ve Alaaddin Keykubat’ın minik heykelinden hediye etti.

ALTSO Heyeti, Trakai bölgesinde gerçekleştirilen toplantının ardından bölgelerde incelemelerde bulundu. Trakai’de yaşayan Karaim Türkleri’yle de fikir alışverişinde bulunan heyet, Litvanya temaslarını tamamladı

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2015, 09:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83