TATİLİN UZAMASI SATIŞLARI NASIL ETKİLEDİ?

Devlet okullarında yaz tatilinin 28 Eylül'e kadar uzatılması sektörü sevindirdi. Bu yıl iç pazara umut bağlayan turizmciler kararın satışlara olumlu yansıdığını ifade ederken özel okulların da karar kapsamı içine alınmasını istedi.

TATİLİN UZAMASI SATIŞLARI NASIL ETKİLEDİ?
TÜROFED Başkanı Osman Ayık yurtdışı rezervasyonlarda son gelişmelerden dolayı bir miktar daralma olduğunu belirterek, "Bu karar sektöre büyük bir doping etkisi yarattı. Dış pazardaki daralmayı iç pazarın telafi etmesini bekliyoruz" dedi. 

Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal bu yılın zorlu geçtiğini belirterek, "Yurtdışı satışlarımız döviz kurundaki artış nedeniyle gerilemişti. İç pazarda da son dönemdeki terör olaylarının etkisiyle düşmüştü. Bu karar bize ilaç gibi geldi" diye konuştu. Tatilin uzatılma kararının üzerinden 24 saat geçmeden meyvelerini vermeye başladığını aktaran Çilsal, satışların bir günde yüzde 50 arttığını kaydetti. 

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar da tatil kararını özel okulların uygulamayacağını belirterek, "Bu nedenle kısıtlı bir potansiyel oluşacak. Özel okullar da karara uymalı" şeklinde konuştu. Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran ise uzayan tatilin yurtdışı satışlarına yüzde 15'lik katkı sağlayacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2015, 13:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83