ANTALYA OSB 40 YAŞINDA

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, 9 Haziran tarihinde 40’ıncı yılını dolduran Antalya OSB için bir kutlama mesajı yayınladı.

ANTALYA OSB 40 YAŞINDA

 Antalya Ticaret Sanayi Odası (ATSO) ve İl Özel İdaresi öncülüğünde, 09.06.1976 tarih ve 7/12106 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile kurulmasına karar verilen Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’de kurulan ilk organize sanayi bölgelerinden biri olduğunu hatırlatan Bahar, “Bölgemiz kurulum sürecinde edindiği ilk olma misyonunu tarihin her döneminde başarıyla yerine getirmiş, her alanda örnek bir organize sanayi bölgesi olmuştur. Bünyesinde ilk meslek lisesini ve serasını açıp eğitim ve çevre gibi hayati önem taşıyan iki konuda sonuç ve ödül getiren projeleri hayata geçiren, Türkiye’deki diğer OSB’ler içerisinde ilk kez solar kurutma tesisi kurup çevre duyarlılığını perçinleyen, kültür-sanat ve spor alanında gerçekleştirdiği projeler ile Antalya’ya ekonominin yanı sıra diğer alanlarda da katma değer sağlamaya çalışan, üreten ve ürettikçe güçlenen, büyük bir aile haline gelmiştir” dedi.

banner111
12 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Bölgede bu gün 267 firmanın faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Bahar, “Yerli ve yabancı yatırımcılar için önemli bir merkez haline gelen Antalya Organize Sanayi Bölgesi bu gün itibariyle yaklaşık 12.000 kişiye istihdam sağlamakta dolayısıyla 12 bin haneyi aydınlatmakta, 12 bin ailenin tenceresini kaynatmakta, bir o kadar evladın da gelecek hayallerine ve eğitimlerine kaynak sağlamaktadır. Bölgemizin ticaret hacmi 2,3 milyar TL’ye ihracatı ise 600 milyon TL’ye ulaşmıştır. Ekonomimize katkısı her geçen gün artan Antalya Organize Sanayi Bölgesi yatırım, istihdam, üretim rakamları, ucuz altyapı hizmetleri ve çevreci özellikleri ile Türkiye’nin en iyi ilk 5 bölgesinden birisi olmuştur” ifadelerini kullandı.

GÜÇLÜ BİR BELEDİYE

40 yılın sonunda Bölgenin alt yapısının mükemmel sayılabilecek bir konuma ulaştığını aktaran Bahar, “Bölgemiz tamamlanmış bulunan elektrik işletme bakım, doğal gaz, içme-kullanma suyu, peyzaj ve regreasyon, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi, çamur geri devir pompa istasyonu, itfaiye, haberleşme, personel lojmanları,  güvenlik dahili yollar, PTT şebekesi, alış-veriş merkezi-kademe dükkanları, cami, atölyesi, kısa bir süre sonra hizmete açılacak otel, sosyal tesis ve kreşi ile tüm gelişmiş organize sanayi bölgeleriyle rekabet edebilecek düzeyde olup her türlü hizmeti verebilecek kapasiteye ulaşmıştır. Burası aslında bir belediyedir. Sorunlara en kısa zamanda çözümlerin getirildiği, tek durak ofis anlayışının başarıyla sürdürüldüğü, katılımcısını her zaman her şeyin önünde tutan, çözüm odaklı ve güçlü bir belediyedir” diye konuştu.

GÜCÜMÜZÜ GEÇMİŞTEN ALIYORUZ

40 yıllık tarihine birçok başarıyı sığdıran Antalya OSB’nin gücünü geçmişten aldığını anlatan Bahar, “Bu güç, bu iftihar bugünden değil, geçmişten, önceki başkanlarımızdan, yönetim kurullarımızdan, Müteşebbis Heyet Üyelerimizden, duayen sanayicilerimizden ve bizlerle birlikte çalışan profesyonel kadrolardan gelmektedir. Bölgemizde yaşanan hızlı değişim ve gelişim, sanayicilerimizden ve geçmişimizden aldığımız desteğin bir yansımasıdır ve aslında bu gurur hepinizindir” dedi.

50’NCİ YIL HEDEFLERİ

Antalya OSB’nin 40’ıncı yılında yeni bir dönemin kapılarını aralayacağını söyleyen Bahar, “Çünkü bizim bir fikrimiz var. Artık hayal değil, ideallerimiz var. Bizler sanayici mantığıyla düşünen, inovasyonu savunan, mükemmeli arayan, bu sayede hiç konuşulmayanların konuşulur hale geldiği, geleceği hedefleyen bir yapının temsilcileriyiz. Bölgemizin her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurması, firmalarımızın sert rekabet koşullarında ayakta kalabilmesi için Ar-Ge ve inovasyonun bölgemizin birinci gündem maddesi haline gelmesini sağlayıp ‘Sanayi 4.0’ iyi anlamış ve kendisine uyarlamış bir organize sanayi bölgesi olmayı hedefliyoruz. 40 yıllık köklü geçmişimizden aldığımız güç ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ni, Bölgemiz nazarında yaşadığımız kenti ve ülkemizi daha müreffeh yarınlara ulaştırmak en büyük hedefimizdir. 50’nci yılımıza bu hedefler doğrultusunda erişmeyi arzuluyor, bu uğurda mücadele ediyoruz. Geride bıraktığımız 40 yıl içerisinde Bölgemize emek veren, katkı koyan, Antalya sanayicilerini böylesine görkemli bir eserin paydaşı yapan herkese teşekkür eder, nice 40’lı yıllarda buluşma dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2016, 13:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83